Речник Держдепартаменту пояснив зміну відносин України і НАТО

13:33, 11 липня 2016
1132 0

Відносини НАТО і України переходять з рівня "відповіді на кризу" на рівень довготривалого партнерства, метою якого є розбудова Збройних сил України за стандартами Альянсу. 

strana.in.ua

Про це у коментарі українській редакції "Німецької хвилі" сказав речник Державного департаменту США Джошуа Бейкер. Він також роз'яснив політику Альянсу у Східній Європі після саміту у Варшаві.

Читайте такожУ НАТО схвалили прогрес реформ в Україні, але "проблеми залишаються"

Відповідаючи на запитання про те, чи не з'явиться в Європі нова "залізна завіса" через посилення східних кордонів Альянсу, Бейкер зазначив: "НАТО не шукає протистояння з будь-якою державою чи союзом держав. НАТО - оборонне утворення (…) Для гарантій безпеки країн-членів, НАТО мусить також боронити стабільність за своїми кордонами".

Джошуа  Бейкер зауважив, що відносини Альянсу з Україною, Молдовою, Грузією, а також Швецією і Фінляндією реалізують мету посилення стабільності серед країн, що не є членами блоку.

Речник зовнішньополітичного відомства США додав, що Вашингтон виділяє ще $335 млн на підтримку української оборони, зокрема на тренування військовослужбовців, радари та комунікаційні системи, а також на радників, які допомагатимуть у боротьбі з корупцією.

НАТО, у свою чергу, підтримуватиме реформу сфери оборони України, надаватиме сприяння у розмінуванні територій та навчатиме офіцерів і дипломатів за стандартами Альянсу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter