МЗС вважає напад на посольство України в РФ спланованим та санкціонованим

17:59, 30 серпня 2016
1751 0

Міністерство закордонних справ прокоментувало напад на посольство України в Росії, скоєний групою радикально налаштованих осіб 27 серпня.

УНІАН

Як йдеться в повідомленні МЗС, воно надіслало ноту протесту на адресу МЗС Російської Федерації.

"Наголошено, що такі дії грубо порушують положення Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та інші міжнародно-правові зобов’язання російської сторони. Такі протиправні дії, що були здійснені за фактичної бездіяльності правоохоронних органів Російської Федерації, свідчать про спланований та, очевидно, санкціонований характер цієї провокативної акції", - сказано у ньому.

МЗС України закликало російську сторону провести всебічне розслідування цієї події, припинити психологічний тиск на співробітників українського дипломатичного представництва та забезпечити відповідні умови для належного функціонування посольства України.

Читайте такожУ МЗС РФ захотіли безпеки для російських установ в Україні

Як повідомляв УНІАН, 27 серпня близько 22:07 за київським часом кілька десятків агресивно налаштованих людей прибули до будівлі української дипмісії у Москві. Спочатку вони скандували гасла: "Хунту до відповіді", "Пам'ятаємо Одесу, пам'ятаємо Донбас", "Не забудемо, не пробачимо", "Руки геть від наших дипломатів", а також розгорнули плакати з аналогічними написами. Після цього радикали запалили фаєри, а потім почали кидати в посольство яйця і помідори.

Поліція заздалегідь знала про акцію і посилила заходи безпеки, однак після початку атаки на диппредставництво російські правоохоронці реагували мляво. Після попереджень про те, що акція не узгоджена, були показово затримані троє людей, в той час як основна маса нападників спокійно залишила майданчик біля посольства.

У ніч на 27 серпня в Києві невідомі розписали будівлю Російського центру науки і культури гаслами з вимогою звільнити незаконно засуджених у РФ українців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter