Угорщина хоче визнати Україну порушником Угоди про асоціацію з ЄС через закон про освіту

13:59, 16 жовтня 2017
Політика
980 0

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

В Угорщині вважають, що Україна порушила угоду про асоціацію через закон / фото news.church.ua

Міністр закордонних справ та торгівлі Угорщини Петер Сійярто заявляє, що ініціює розгляд питання порушення Україною Угоди про асоціацію через закон про освіту на наступному засіданні Ради Асоціації Україна-ЄС. Як передає власний кореспондент УНІАН, про це Сійярто сказав у понеділок в Люксембурзі перед початком засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

«Від того часу, як український парламент ухвалив закон про освіту, … у сусідніх з ЄС країнами є брутальне порушення прав людини. Вони відібрали право у всіх меншин використовувати їхню рідну мову під час отримання освіти у віці від 10 років. Це - брутальне порушення прав людини, брутальне порушення прав меншин, і це брутальне порушення Угоди про асоціацію. Тому на наступній сесії Ради асоціації з Україною ми повинні поставити це питання на порядок денний, щоб вирішити ситуацію, оскільки це дуже надзвичайно», - зазначив він.

Наступне засідання Ради Асоціації Україна-ЄС заплановано на грудень цього року.

Читайте такожВ Угорщині під посольством України пройшла акція "Самовизначення для Закарпаття" (фото)

Раніше очікувалося, що Угорщина порушить це питання сьогодні під час засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у рубриці «різне».

Як повідомляв УНІАН, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», мовні положення якого (ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали занепокоєння ряду країн, зокрема Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії.

Новим законом в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти і науки провести з приводу цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема з Радою Європи.

Читайте такожУкраїна зможе врахувати висновки Ради Європи при розробці нового закону про середню освіту - Клімкін

28 вересня міністр закордонних справа Павло Клімкін направив ст. 7 закону «Про освіту» на розгляд Венеціанської комісії. Її висновок щодо закону буде готовий до грудня.

12 жовтня в Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію з рекомендаціями Україні щодо закону про освіту в частині мов національних меншин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter