Президент України Віктор ЮЩЕНКО переконаний, що його вимоги щодо підвищення рівня прожиткового мінімуму, мінімальних заробітної плати і пенсії будуть виконані.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави сказав в інтерв’ю журналістам, відповідаючи на запитання, чому він підписав бюджет на 2007 рік.

За словами В.ЮЩЕНКА, питання про підвищення соціальних гарантій були предметом публічних домовленостей: «Це публічні домовленості, що вимоги, які ставить Президент, будуть виконані».

«Якщо через 90 днів не буде підвищений прожитковий мінімум, мінімальна зарплата і пенсія, я переконаний, що будуть стояти мільйони людей на стороні Президента. І прожитковий мінімум, і мінімальна заробітна плата, і мінімальна пенсія – все буде виконано, - так, як я передбачав в своїх пропозиціях», - наголосив глава держави.

Як повідомляв УНІАН, 6 грудня Верховна Рада прийняла закон про держбюджет на 2007 рік.

11 грудня Президент України Віктор ЮЩЕНКО направив до парламенту на повторний розгляд Закон «Про Державний бюджет на 2007 рік» зі своїми пропозиціями.

15 грудня Верховна Рада не підтримала Закон “Про державний бюджет України на 2007 рік” зі всіма пропозиціями Президента, тобто не подолала вето Президента.

19 грудня Верховна Рада прийняла Закон «Про Державний бюджет України на 2007 рік» в редакції, прийнятій 6 грудня, з урахуванням пропозицій профільного комітету парламенту.

21 грудня після зустрічі з Віктором ЯНУКОВИЧЕМ В.ЮЩЕНКО заявив, що застосує вето до закону про держбюджет-2007, якщо в ньому не буде враховано позиція про встановлення мінімальної пенсії на рівні прожиткового мінімуму.

Президент неодноразово заявляв, що вимагає від Верховної Ради переглянути рівень прожиткового мінімуму та мінімальної пенсії на 2007 рік. Президент наголошував, що це його ключова і головна вимога до підписання Закону «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

22 грудня Верховна Рада зобов’язала Кабінет міністрів внести на розгляд парламенту законопроекти щодо внесення змін до держбюджету на 2007 рік з метою збільшення рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

У той же день Президент України підписав закон “Про Державний бюджет України на 2007 рік”. Як наголосила прес-служба глави держави, Кабінет Міністрів та Верховна Рада виконали ключову вимогу Президента України В.ЮЩЕНКА – збільшили рівень соціальних стандартів для населення України на 2007 рік.

Так, з першого квітня 2007 року уряд збільшить прожитковий мінімум до 397 гривень, а з 1 жовтня – до 406 гривень. Таким чином, вимогу Президента України щодо збільшення мінімальної пенсії та прожиткового мінімуму з 380 до 406 грн. виконано урядом та парламентом України.

Відповідно до рішення Верховної Ради, мінімальна заробітна плата з першого травня буде збільшена до 420 грн., з першого серпня – до 430 грн., а з першого грудня – до 460 грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram