Кот-д’Івуар хоче, щоб Україна допомогла розробляти його корисні копалини

09:52, 22 лютого 2013
Політика
817 0

Кот-д’Івуар зацікавлений в участі України у розробці покладів корисних копалин в країні.

Кот-д’Івуар

Про це йшлося під час переговорів прем’єр-міністра Республіки Кот-д’Івуар Даніеля Каблан Дюнкана та заступника міністра закордонних справ України Віктора Майка, Повідомили УНІАН у Департаменті інформаційної політики МЗС.

Зокрема, як зазначається в повідомленні, під час переговорів були досягнуті домовленості щодо розробки проекту Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій та завершення роботи над проектом Угоди про торговельно-економічне співробітництво.

«Івуарійська сторона висловила інтерес до участі України у розробці покладів корисних копалин та постачанні зернових», - поінформували в МЗС.

Також, за даними зовнішньополітичного відомства, глава уряду з особливою вдячністю сприйняв повідомлення щодо збільшення кількості державних стипендій для здобуття вищої освіти, що їх уряд України надаватиме Кот-д’Івуару.

Крім того, в ході дводенного робочого візиту В.Майка до Республіки Кот-д’Івуар відбулися перші в історії двосторонніх відносин політичні консультації за участю заступника глави МЗС України та державного міністра, міністра закордонних справ Республіки Кот-д’Івуар Шарля Кофі Дібі.

В ході консультацій обговорювався широкий спектр питань двосторонніх відносин, зокрема поглиблення політичного діалогу, розширення торговельно-економічного співробітництва, у тому числі участь українських підприємств у розбудові івуарійської економіки, взаємодію в рамках міжнародних організацій, а також низку актуальних тем міжнародної проблематики.

Сторони підкреслили важливість розвитку контактів високого рівня між Україною та Кот-д’Івуаром. У цьому зв’язку окремою темою розмови стало питання офіційного візиту державного міністра, міністра закордонних справ Кот-д’Івуару до України.

Також В.Майко провів зустріч з міністром транспорту Республіки Кот-д’Івуар Гаусу Туре, під час якої сторони обговорили питання перспектив залучення українських підприємств до реалізації програм уряду Кот-д’Івуару з розбудови залізничного, комунального, морського та авіаційного транспортів, відзначили в МЗС України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter