Тупицький запевнив, що його «єдина провина», що він не звернувся до НАЗК \ фото УНІАН

Голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр Тупицький прокоментував сюжет програми «Схеми», в якому йшлося, що він у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз окупованого Криму, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, і не вказав це в е-декларації.

Читайте такожЗахоплення влади: проти суддів КС відкрили кримінальне провадженняЯк передає кореспондент УНІАН, про це він розповів на брифінгу в Києві.

«Я подякував їм (програмі «Схеми» - УНІАН) за об’єктивність – 126 квадратних метрів. Рисятов (Володимир Рисятов, який продав земельну ділянку), який є моїм сусідом, розказав, що фактично як такого правочину не відбулося. Але чому він був необхідний? Тому, що отримана ділянка приватизувалася ще за часів до анексії Криму. Коли на українські кадастри наклались російські кадастри і пройшло змішування, то ця проблема виникла не тільки у мене», - заявив він.

За словами Тупицького, в нього «тоді вже стояв будинок, а він (Рисятов – УНІАН) будував, виникли проблеми у розмежуванні».

«Працювали над цим питанням юристи у 2018 році, був правочин (купівлі-продажу – УНІАН), і у 2018 році я нев’їзний на територію нашого Криму, тому що я суддя-доповідач у справі про територіальну цілісність України, по мені в РФ порушена кримінальна справа…введені економічні санкції», - сказав голова КСУ.

Він зазначив, що цим питанням займалися юристи і, «напевно, нічого іншого не придумали, як врегулювати питання розмежування створення правочину договору купівлі-продажу».

«Чого я не вніс його в реєстр (в реєстр електронних декларацій НАЗК – УНІАН) – я до цього часу не знаю, як це зробити – я не визнаю Крим російським, але обставини, які від мене не залежали, склалися так. Коли відкрити декларацію – можна побачити, що там потрібно внести певні відомості – що це за земельна ділянка, де вона, кадастровий номер, її оцінка. Вносити те, що ти не визнаєш – теж будуть різні думки. Були обставини, які потрібно було вирішувати – за законами РФ при таких обставинах, якщо він розташований на чужій території – можуть і знести», - розповів він.

Тупицький запевнив, що його «єдина провина», що він не звернувся до НАЗК, щоб цей орган роз’яснив йому, як це питання вирішити.

«Я не знаю, чи я вчиняв правильно чи неправильно – я захищав свою власність…Я не хочу, щоб це виглядало, ніби я виправдовуюсь, але це сумнівно, що тут є навмисний умисел, щоб приховати це. Це ж не окрема земельна ділянка, це моя земельна ділянка», - резюмував він.

Як відомо, 28 жовтня програма «Схеми» повідомила, що голова Конституційного суду Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз окупованої АР Крим, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством, але не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи.

Новини по темі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram