Президент Єврокомісії їде в Україну / фото УНІАН

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн приїде в Україну на річницю початку повномасштабної війни, повідомляє Politico.

Зазначається, що разом із очільницею Єврокомісії приїде й прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо, країна якого зараз головує в Раді ЄС.

"Цей візит відбудеться на тлі військової та економічної боротьби України після дворічної відмітки повномасштабного вторгнення, коли Росія окуповує позиції на полі бою, а Україні заважає нестача боєприпасів із Заходу", – пише видання.

Відео дня

Підтримка України на тлі річниці повномасштабної війни

1 лютого глави держав і урядів країн-членів Євросоюзу ухвалили одностайне рішення про створення Українського Фонду обсягом 50 млрд євро для підтримки України впродовж 2024-2027 років.

На думку журналістів Politico, 50 млрд євро – мізер для України. Зазначається, що ЄС покладався на США у підтримці України, але проблеми з виділенням пакету військової допомоги у розмірі $60 млрд посилює побоювання в колах ЄС, що блоку доведеться взяти на себе більшу частину витратКиєва.

На тлі вагань Білого дому, Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер прибув до України з візитом на чолі сенатської делегації. Зазначається, що метою візиту стало "дізнатися про життєво необхідне озброєння для України, і щоб захистити нашу демократію і національну безпеку". 

Вас також можуть зацікавити новини: