Президент підтримує відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби / president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський ветував закон «Про внесення змін до закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву».

Читайте такожПідприємці закликають Зеленського ветувати закон про "податковий терор"

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, Зеленський повернув закон до Верховної Ради з власними пропозиціями. Зазначається, що президент підтримує відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. Водночас він наголошує на необхідності дотримання одного з принципів держслужби, визначеного законом «Про державну службу», - принципу стабільності, зокрема й у роботі державних службовців, які обіймають посади державної служби категорії «А», та вважає за необхідне забезпечити для них гарантовану законом незалежність від змін політичного керівництва держави та державних органів.

У зв’язку з цим президент пропонує скасувати положення, якими встановлено, що суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади державної служби категорії «А» з власної ініціативи, за поданням прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу).

Зеленський також вважає вкрай важливим і нагальним компетентне посилення складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Відповідно, пропонує включити до складу Комісії представників основних державних інституцій, які спроможні фахово надати оцінку особі, що претендує на зайняття посади державної служби категорії «А», щодо її професійної компетентності, а саме: стратегічного бачення, глибокого розуміння стратегічних національних інтересів, здатності визначати напрями розвитку та здійснювати аналіз та оцінку проблем і перспектив сталого розвитку України, розуміти актуальність проблем і викликів у відповідній сфері суспільного й державного життя, а також спроможності до реалізації амбітних реформ.

Президент також пропонує народним депутатам підтримати положення, згідно з якими за рішенням суб’єкта призначення або керівника державної служби у відповідному органі особи, призначені на посади державної служби шляхом добору та укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину, у разі їхньої відповідності займаним посадам та виконання завдань з ключовими показниками ефективності та якості такого контракту можуть бути призначені на відповідні посади чи переведені на рівнозначні або нижчі вакантні посади в цьому органі без обов’язкового проведення конкурсу з урахуванням строковості призначення на відповідні посади державної служби, визначені ч. 1 і 2 ст. 34 закону «Про державну службу».

У разі, якщо суб’єкт призначення або керівник державної служби вважають, що згадані особи не відповідають займаній посаді або ухвалено рішення про переведення їх на інші вакантні посади, на такі посади державної служби оголошується конкурс протягом двох тижнів після скасування карантину, встановленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Президент наголошує на необхідності реалізації зазначених пропозицій та розраховує на повну підтримку з боку парламенту.

Як повідомляв УНІАН, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до закону «Про державну службу» щодо кандидатського резерву (№3491).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram