КСУ виніс рішення щодо закону / фото УНІАН

Конституційний суд України сьогодні ухвалив рішення у справі за поданням Верховного суду щодо конституційності низки положень президентського закону про судову реформу.

Читайте такожКС оприлюднив висновок про визнання конституційним законопроекту про зменшення кількості нардепів

Про це повідомляється на сайті Конституційного суду.

Відео дня

"За результатами перевірки оспорюваних положень Конституційний суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), частину першу статті 37, частину першу статті 94, пункт 3 частини третьої статті 135 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 2 червня 2016 року № 1402–VIII зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 16 жовтня 2019 року № 193–IX, пункти 4, 5, 6, 7, 9, 10 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 16 жовтня 2019 року № 193–IX, частину третю статті 24, статтю 281, частину восьму статті 31, частину першу статті 42, частину третю статті 47, частину четверту статті 48 Закону України „Про Вищу раду правосуддя“ від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 16 жовтня 2019 року № 193–IX", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Конституційний суд закрив провадження у справі в частині перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) частин другої, четвертої статті 24 Закону України „Про Вищу раду правосуддя“ від 21 грудня 2016 року № 1798–VIII.

"Також на підставі частини першої статті 97 Закону України „Про Конституційний Суд України“ Конституційний суд України встановив у Рішенні порядок його виконання та рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення", - повідомили в суді.

Як повідомляв УНІАН, 7 листопада 2019 року набув чинності президентський закон про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування, яким передбачається скорочення складу Верховного суду та перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Серед іншого, законом встановлюється, що до складу Верховного суду входять не більш як 100 суддів (раніше - не більш як 200). Крім того, законом передбачено, що базовий розмір посадового окладу судді Верховного суду становить 55 (раніше - 75) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Верховний суд просив президента ветувати цей закон.

У Верховному суді вважають неконституційними положення закону щодо повторної перевірки на компетентність, доброчесність та професійну етику суддів Верховного суду, скорочення кількості суддів Верховного суду, а також зменшення розмірів зарплат суддів та порядок дисциплінарної відповідальності суддів.

Крім цього, неконституційними Верховний суд вважає визначений законом порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядок звільнення членів ВРП новим органом.