этот материал доступен на русском

Росіяни ставляться до радянської влади краще, ніж до нинішнього керівництва РФ

11:31, 05 серпня 2019
Русский міръ
499 0
Росіянам не дає спокою пам'ять про радянських вождів / УНІАН

Читайте такожУ Росії до гасіння лісових пожеж підключилися шамани з бубнами (відео)

Як повідомляють «Ведомости», це випливає з опитування «Левада-центру», проведеного в рамках дослідницької програми «Радянська проста людина».

Найпопулярніші судження про радянську владу – близька народу (29% опитаних), сильна, міцна (25%) і справедлива (22%). Водночас, сучасна російська влада сприймається як кримінальна, корумпована (41%), далека від народу, чужа (31%) і бюрократична (24%).

Соціологи відзначають, що такий розклад зберігався навіть у найсприятливіші для влади роки. Приміром, у 2008 році, коли суспільство перебувало на піку задоволеності економічним становищем і було охоплено патріотично-мілітарною гордістю після війни з Грузією. Тенденція простежувалася і у 2015-2016 рр., в період кримської мобілізації, патріотичної ейфорії і найбільшої задоволеності діяльністю влади.

Директор «Левада-центру» Лев Гудков пояснив, що використаний у дослідженні метод дозволяє виявити приховані установки і уникнути підстроювання під «правильну думку». Респондент вибирає з великої кількості визначень ті, які відповідають його уявленням про об'єкт.

Стійкість подібних думок свідчить про те, що мова йде про «структуру уявлень, які глибоко лежить у масовій свідомості», зазначає соціолог.

У квітні повідомлялося, що 70% росіян позитивно оцінюють роль Сталіна в історії країни, майже половина – готові виправдати репресії сталінської епохи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter