этот материал доступен на русском

Вчені NASA виявили у велетенського двійника Землі чималу атмосферу

18:46, 03 липня 2019
Наука та IT
3992 0
Ілюстрація / NASA

Планета має назву Gliese 3470b. Вчені називають її «неймовірною». Вона обертається навколо далекої зірки й має чималу і багату атмосферу. Маса планети в 12,6 раза більша, ніж у Землі. Вона все ж лишається меншою, ніж крижаний гігант Нептун. Втім, цього достатньо, щоб вчені класифікували її як «Супер-Земля».

Як повідомляє Daily Star, дослідники NASA за допомогою методу під назвою спектроскопія виявили, що  Gliese 3470b має тверду поверхню і багату атмосферу.

«Це велике відкриття з точки зору формування планет», - сказав Бйорн Беннеке з Університету Монреаля в Канаді.

Читайте такожУ Всесвіті менше місць для існування життя, ніж вважалося

«Орбіта цієї планети розташована дуже близько до зірки. Її маса трохи менша, ніж у Юпітера. Але при цьому вона змогла утворити первинну атмосферу з гелію і водню, яка майже не забруднена важчими елементами», - додав вчений.

Втім, шанувальників історій про позаземні цивілізації чекає розчарування. Адже до цих «важких» елементів належить і кисень – критично важлива речовина для формування води. Втім, Беннеке вважає, що дослідники натрапили на космічну перлину.

Читайте такожПрибульці мовчать: вчені не виявили ознак інопланетян поблизу Землі

«Нічого подібного у нашій Сонячній системі немає. І саме це вражає. Ми очікували, що атмосфера буде багата на важчі елементи, такі як кисень і вуглець, які утворюють велику кількість водяної пари й метану. Щось подібне ми бачили на Нептуні. Але замість цього ми побачили атмосферу, яка настільки бідна на важкі елементи, що вона нагадує засновану на водні структуру Сонця», - пояснив вчений.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter