Поросята народилися абсолютно здоровими / Фото: sciencemag.org

У Китаї з'явилися на світ свині з багаторазово відредагованим геномом, який в результаті став сумісний з людським. Таким чином тепер органи від свиней можна буде пересадити людині, тому що імунна система людей не сприйме їх агресивно.

Читайте такожКитайські вчені витворили живу істоту зі штучної клітини

Клінічні випробування органів почнуться в найближчі кілька років, повідомляє Страна.иа з посиланням на Science.

Відео дня

Уточнюється, що редагуванням геному свиней займалася компанія eGenesis. Спочатку з ДНК тварин були виключені три гени, потім додали дев'ять нових і виключили 25  вірусів, що розмножуються у геномі.

Кожен з етапів дозволив вирішити одну з проблем можливої пересадки органів свині в організм людини. Перше редагування, як стверджують у компанії, дозволило органам стати фізично сумісними з людськими за будовою, розмірами та функціями. Друге знизило ймовірність відторгнення органів імунною системою, яка насторожено ставиться до будь-яких чужорідних молекул.

І, нарешті, третій етап редагування дозволив виключити з геному віруси, які містяться в ДНК кожного організму. Мова йде про ендогенні віруси, які існують тільки в межах ядра клітини.

Редагування проводилося з допомогою CRISPR/Cas9, у ньому брали участь кілька свиноматок. Після народження поросят дослідники встановили, що вони генетично стабільні.

Самі тварини при цьому народилися фізично здоровими та фертильними - вченим вдалося знайти лише "промахи" редагування, проте вони не торкнулися білок-кодуючих ділянок ДНК.