этот материал доступен на русском

Скорпіони могли бути першими істотами, які ступили на суходіл

19:43, 16 січня 2020
Наука та IT
983 0
wikimedia.org

Експерти з питань скам’янілостей в США виявили рештки, які могли належати першій тварині, чия нога або лапа ступила на суходіл. Це стародавній скорпіон. Перші тварини на Землі були жителями акваторій. Але зрештою відбувся перехід на суходіл.

Як пише The Guardian, скорпіонів і раніше вважали одними з перших видів, які вийшли з води. Але дві нові скам’янілості гіпотетично можуть змінити дату, коли саме тварини змінили середовище свого існування.

Читайте такожВиявлено найдавніший орган (фото)

Скорпіон, тіло якого завдовжки 2,5 сантиметра, жив приблизно 437 мільйонів років тому. Його скам’янілі рештки вчені знайшли ще в 1980-х роках в кар’єрі на північ від траси 164 у штаті Вісконсін. Це найстарший з відомих павукоподібних. Вид назвали Parioscorpio venator, що означає  «родовий скорпіон і мисливець». Істота, як і сучасні скорпіони, мала дві великі клешні й хвіст з жалом на кінці. Але команда дослідників вказує на його внутрішню структуру, яка дивує вчених.

«Цей скорпіон мав дихальні шляхи, що вказує на його здатність жити на суходолі. Це найстаріший з наявних у нас доказів, який вказує, коли тварини могли бути здатними на це», - сказав доктор Ендрю Вендруфф, палеонтолог з Університету Оттербейна, штат Огайо.

Читайте такожУ США виявили скам’янілий спинний мозок морської істоти віком 500 мільйонів років

Виявлені шляхи включають легеневі перикардіальні пазухи, які, як і в сучасних скорпіонів, сполучали дихальні органи з кровоносною системою. Вендруфф зауважує, що ці структури, а також інші залишки серцево-судинної системи, вказують на те, що стародавня тварина, як і сучасні скорпіони, могла дихати повітрям. Виявлені рештки скорпіона на три мільйони років старші, ніж ті, які були знайдені в Шотландії й досі вважалися найстаршими.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter