этот материал доступен на русском

Китайські вчені знайшли в бурштині частину крила доісторичного птаха

11:24, 13 лютого 2020
Наука та IT
9416 0
Вага бурштину, в якому знайшли скам'янілість - трохи більше ніж 79 г/ Фото УНІАН

Палеонтологи з М'янмана (Китай) знайшли черговий бурштин, але на цей раз у ньому виявилася замурована частина тіла пташки. Передбачається, що вона жила в крейдяному періоді.

Читайте такожГлиняні труни та посуд: в Єгипті знайшли стародавні поховання віком 6 тисяч років (фото)

Вони опублікували результати дослідження, в яких не виключається що ця особина є представником виду энанциорнисів, повідомляє Planet Today.

Вага каменю становить 79,4 г, а скам'янілість виявилася фрагментом крила, довжиною до 1 см. Дана знахідка примітна тим, що вона збереглася у відмінному стані. На крилі залишився пір'яний покрив, який наукові фахівці можуть продовжити вивчати. Згідно з отриманими даними, найбільший розмір пера – 3,7 см. Тому передбачається, що птах міг досягати в довжину 100 мм.

Одна з представників групи вчених прокоментувала дане виявлення, заявивши, що воно дозволить зробити суттєвий крок вперед по вивченню істот в доісторичний період. Також вони не виключають можливість, що представник даного виду міг вже бути відомим вченим раніше, але це залишається на даний момент невідомим. Фахівці з'ясували, що вік крила досягає майже 100 млн років.

За словами палеонтологів, така знахідка дозволить просунутися головним чином у вивченні птахів часів динозаврів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter