Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

Найдавнішу скрижаль із Десятьма заповідями продали на аукціоні

Найдавніша з відомих кам'яна скрижаль з біблійними Десятьма заповідями була продана за 850 тисяч доларів.

Аукціони спадщини
Найдавнішу скрижалі з Десятьма заповідями продали на аукціоні / Heritage auctions

На аукціоні в Беверлі-Хіллз за 850 тисяч доларів продали скрижаль із Десятьма заповідями, вік якої оцінюють у півтори тисячі років. Про це повідомляє Російська служба ВВС.

У Великобританії пояснили існування дивних досліджень "британських учених"

Аукціоніст розповів, що табличка була вирізана приблизно в 300-500 році нашої ери. Швидше за все, вона прикрашала вхід до стародавньої синагоги в Ізраїлі, зруйнованій римлянами.

Умовою для продажу була вимога до покупця виставити раритет в музеї для загального огляду. Стартова ціна становила 300 тис. доларів.

Аукціони спадщини
Найдавнішу скрижалі з Десятьма заповідями продали на аукціоні / Heritage auctions

Прямокутна мармурова табличка не перевищує 61 см у висоту і важить близько 50 кг.

З допомогою самаритянської писемності на скрижалі вирізані дев'ять з десяти біблійних заповідей, які лягли в основу юдейського та християнського віросповідання.

Заповідь, яка забороняє вимовляти ім'я Господа надаремно, відсутня, її замінює місцеве правило для віруючих однієї з самаритянських громад.

За інформацією видання, скрижаль виявили в 1913 році під час будівництва залізничної гілки в околицях міста Явне в центральній частині сьогоднішнього Ізраїлю. Тоді її забрав додому, імовірно, один з робітників. Він встановив табличку у внутрішньому дворику житлового будинку, де вона перебувала до 1943 року, коли її придбав один археолог, у якого вона й зберігалася аж до його смерті в 2000 році.

Після смерті археолога табличка дісталася рабину Шаулю Шимону Дойтчу, який виставив її на аукціон. Ім'я покупця не розголошується.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку