Присутність дорогоціного пилу було зафіксовано на відстані 621 милі / фото NASA

Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють "золоті викиди" у 6 тисяч доларів.

Видання New York Post пише, що Гора Еребус, яка разом з островом Десепшн є єдиним зі 138 діючих вулканів Антарктиди, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить близько 80 грамів кристалізованого золота.

Присутність дорогого пилу було зафіксовано на відстані 621 милі від найпівденнішого лавового виверження планети, вершина якого знаходиться на висоті 12 448 футів.

Відео дня

Дорогоцінний метал - лише одна з багатьох речей, що вивергаються з Еребуса, згідно з даними Обсерваторії Землі Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору.

"Він регулярно викидає шлейфи газу і пари, а іноді вивергає кам'яні породи", - йдеться в повідомленні NASA.

Газоподібний і твердий вміст вивергається внаслідок стромболіанських вивержень - вивержень помірної інтенсивності.

"Еребус... безперервно вивергається принаймні з 1972 року", - розповів Live Science Конор Бекон з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

Він додав, що Еребус також відомий тим, що в одному з його вершинних кратерів є "лавове озеро", утворене розплавленим матеріалом на його поверхні.

"Насправді це досить рідкісне явище, оскільки для того, щоб поверхня ніколи не замерзала, необхідні дуже специфічні умови", - зазначив учений.

$6 тисяч на день 'на вітер': вулкан в Антарктиді вивергає золотий пил

Раніше УНІАН писав, що 18 квітня на півночі Індонезії почав вивергатися вулкан Руанг. Щонайменше 11 615 жителів, які перебувають у зоні ризику, мають евакуюватися в безпечне місце.

Вас також можуть зацікавити новини: