
Астероїд 2024 YR4, який раніше вважався найбільшою загрозою для Землі, прямує до потенційного зіткнення з Місяцем. Тепер же вчені розкрили дивовижне походження цього космічного об'єкта, пише The Independent.
Зазначається, що 2024 YR4, найімовірніше, виник у поясі астероїдів поблизу Юпітера. У своєму дослідженні вчені пояснили, що в цьому регіоні не утворюються астероїди, які перетинають Землю.
Астрономи використовували обсерваторію Кека на Гаваях для вивчення фізичних властивостей і можливого походження 2024 YR4. Вони з'ясували, що майже 60-метровий астероїд має форму хокейної шайби і швидко обертається кожні 20 хвилин.
"Ця знахідка була доволі несподіваною, оскільки вважається, що більшість астероїдів мають форму картоплі або іграшкових верхівок, а не плоских дисків", - розповів журналістам автор дослідження Брайс Болін.
За словами вченого, це буде один із найбільших астероїдів у новітній історії, який може зіткнутися з Місяцем. Астрономи поділилися, що їм не терпиться дізнатися, який кратер може залишити астероїд такого розміру.
"Інформація про фізичні властивості астероїда дуже важлива для планування заходів із пом'якшення наслідків, якщо це буде потрібно", - підкреслив Болін.
У виданні зазначили, що вчені з'ясували те, що астероїд, імовірно, був виштовхнутий на свою нинішню навколоземну орбіту гравітаційною взаємодією з Юпітером. Швидке обертання могло призвести до його міграції всередину від центрального поясу астероїдів.
"Ми порівняли елементи орбіти 2024 YR4 з моделлю популяції навколоземних астероїдів і дійшли висновку, що його найімовірнішим джерелом є резонанс між внутрішнім і центральним головним поясом", - поділився Болін.
Вчені додали, що отримані результати можуть поліпшити розуміння ризику зіткнень великих космічних тіл із Землею на пересічних орбітах.
Інші дослідження космосу
Раніше вчені з'ясували, що Сатурн обігнав Юпітер за кількістю супутників. Потрібно відкрити ще десять супутників Сатурна, щоб кількість супутників цієї планети вдвічі перевищила загальну кількість супутників інших планет.
Крім того, вчений виявив ознаки існування життя на Марсі. За словами головного дослідника Інституту Сидонії, є кілька ознак того, що на Марсі існувало життя.