Великі об'єкти продовжують стикатися з планетами і місяцями, вважають дослідники / ua.depositphotos.com

Припускається, що на Місяці приблизно через 100 мільйонів років після його утворення сталася велика магматична подія. Причиною могло стати зіткнення, внаслідок якого утворився найбільший відомий ударний кратер у Сонячній системі.

Як пише IFLScience, такого висновку дійшли дослідники, вивчивши камені, зібрані під час місій космічної програми "Аполлон".

Команда вчених визначила приблизний вік цирконів із місячних зразків - до 4,33 мільярда років. Циркони утворюються із місячної магми, що твердне, і їхнє датування дає уявлення про хронологію Місяця. І те, що велика кількість цирконів утворилися після того, як Місяць уже мав затвердіти, дає змогу припустити, що це могло бути результатом якоїсь магматичної події.

Відео дня

Зазначається, що більш точне датування деяких із цих цирконів припускає, що ця подія тривала близько 4 мільйонів років, плюс-мінус півмільйона. Можливо, це був період інтенсивного удару астероїда. Однак команда вважає, що найвагоміші докази підтверджують ідею про те, що ця подія була спричинена впливом, який у підсумку утворив басейн Південний полюс-Ейткен.

"У нашому дослідженні ми знайшли інтригуючі докази великої, глобальної магматичної події на Місяці, що сталася 4,338 мільярда років тому, - розповіла співведуча авторка дослідження Мелані Барбоні. - Наші результати також говорять про цікаві наслідки для стану ранньої Сонячної системи понад 4,3 мільярда років тому. Удар такого розміру натякає на те, що Сонячна система нині все ще динамічна, а великі об'єкти продовжують стикатися з планетами і місяцями".

Нагадаємо, раніше дослідження показало, що екстремальні спалахи на Сонці можуть бути катастрофічними для Землі.

Вас також можуть зацікавити новини: