этот материал доступен на русском

Електрична сигналізація: вчені розповіли про здатність рослин "спілкуватися"

17:16, 14 липня 2020
Наука та IT
591 0
Рослини можуть "спілкуватися" з допомогою грунту / фото: pixabay.com

Нове дослідження показало, що під землею працює прихована мережа електричних сигналів, які передаються від рослини до рослини за допомогою ґрунту.

Про це пише Science Alert.

За допомогою комбінації фізичних експериментів і математичних моделей, заснованих на диференціальних рівняннях, дослідники досліджували, як працює ця електрична сигналізація, хоча поки незрозуміло, які саме повідомлення можуть передаватися один одному.

Робота заснована на попередніх експериментах тієї ж команди, яка вивчає, як функціонує ця підземна служба обміну повідомленнями, використовуючи електричну стимуляцію як спосіб перевірки того, як сигнали передаються, навіть якщо рослини не перебувають в одному й тому ж ґрунті.

"Ми можемо використовувати математичну модель для моделювання досліджуваних процесів на комп'ютері замість проведення дорогих і тривалих експериментів", - розповів інженер-електрик Юрій Штессель з Університету Алабами в Хантсвіллі.

Читайте такожАстронавти NASA успішно виростили їстівні рослини в космосі

Спільно з біохіміком Олександром Волковим з Оквудського університету Штессель перевірив зв'язок між різними типами рослин в окремих горщиках, як з повітряним зазором, так і без нього.

Без електричного провідника, який з'єднує їх, з'єднання було розірвано. За наявності срібного дроту мережа була відновлена ​​і працювала, що говорить про те, що для “чатів” між ними можна використовувати будь-який провідник.

Більш того, мережі передачі повідомлень, здавалося, залишилися на своїх місцях і мали однакову форму для різних типів рослин - в новому дослідженні використовувалися рослини алое вера і капуста, в той час як в попередніх експериментах розглядався один і той же тип передачі сигналів між рослинами томата. Моделі припускають, що різні типи рослин можуть спілкуватися однаково.

"Я думаю, що цілком можливо, що сигнали можуть поширюватися через кореневу мережу і поширюватися в загальному грунті або грунті від томата до, скажімо, дуба. Грунт грає роль провідника", - каже інженер-електрик Юрій Штессель.

Хоча це новітнє дослідження не дає чітких висновків про те, про що “спілкуються” рослини, воно показує потенційну можливість відправки повідомлень про погрози рослинам, їхнє зростання або переміщення.

Це також показує, що мережі мікоризи в ґрунті, раніше ідентифіковані в інших дослідженнях, не обов'язково потрібні для створення спільної мережі зв'язку. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter