Фото прес-служби СБУ

Військова контррозвідка Служби безпеки України фіксує численні спроби вербування українських військовослужбовців, що чинять представники російських спецслужб та підконтрольні їм бойовики на окупованому Донбасі через встановлення особистих контактів у соціальних мережах під виглядом жінок.

Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Читайте такожЗеленський призначив начальника Департаменту контррозвідки СБУ у сфері інформбезпеки

Співробітники спецслужби, зокрема, викрили вербувальний підхід ФСБ РФ до керівника підрозділу ЗС України, який проходить службу в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Встановлено, що через одну із соцмереж підконтрольна російським спецслужбам особа встановила та підтримувала контакти з українським військовослужбовцем.

Жінка під час розвитку нібито особистих відносин дізналась про його службу в ЗС України, після чого намагалась отримати від офіцера інформацію військового та суспільно-політичного характеру.

Під час листування вона запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за грошову винагороду, згадуючи про "матеріальні переваги співробітництва зі спецслужбами Росії".

Жінка наголосила, що у разі надання представникам іноземної сторони важливих даних, військовому буде забезпечено виїзд до РФ з можливістю отримання житла.

Після отримання "пропозиції" військовослужбовець звернувся до співробітників СБУ та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування.

"Служба безпеки України звертається до українських користувачів соцмереж із проханням бути пильними. У разі отримання вербувальних пропозицій від іноземних спецслужб наполегливо рекомендуємо звертатись до органів СБ України. Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання", – підкреслили в СБУ.

Як повідомляв УНІАН, 12 серпня на електронну пошту Служби безпеки України надійшло повідомлення про замінування усіх київських мостів, аеропорту та залізничного вокзалу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram