этот материал доступен на русском

Фонд Ігоря Янковського і Держкіно провели 2-й Український діловий сніданок на кінофестивалі в Торонто

10:00, 19 вересня 2019
Суспільство
44 0
Прес-реліз
Пилип Іллєнко, Світлана Сухіна та Андрій Шевченко

Подія, що увійшла до офіційної програми індустріальної секції кінофестивалю, зібрала понад 60 українських і зарубіжних продюсерів, дистриб'юторів та інших професіоналів кіноіндустрії. Презентація нових українських фільмів відбулася в комплексі TIFF Bell Lightbox в центрі Торонто, побудованому спеціально для проведення цього кінофестивалю.

Гості Українського ділового сніданку в Торонто

Відкрила зустріч Світлана Сухіна, співзасновник Благодійного Фонду Ігоря Янковського. Вона наголосила, що за останні сім років Фонд Янковського провів десятки подібних зустрічей на найбільших міжнародних кінофестивалях. І вже зараз можна говорити про перші позитивні результати цієї роботи. Не випадково практично на всіх світових кінофестивалях категорії «А», акредитованих Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF), цьогоріч були представлені українські фільми. Ось і на кінофестивалі в Торонто цьогоріч у різних конкурсних програмах беруть участь три українські фільми.

Чергу на Український сніданок в Торонто

«Другий рік поспіль в Канаді Фонд Янковського організовує діловий сніданок на кінофестивалі в Торонто. Раніше такі події ми традиційно проводили в Каннах, Берліні, Лондоні, Локарно, Карлових Варах і всюди бачили велику зацікавленість у співпраці з українськими продюсерами. І для нас дуже важливо, що після таких індустріальних зустрічей народжуються нові міжнародні проекти, українські режисери знімають фільми в копродукції зі своїми зарубіжними колегами, - зазначила меценат Світлана Сухіна.

Світлана Сухіна, співзасновник Фонду Ігоря Янковського

Надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко наголосив на важливості нещодавно підписаної між Україною та Канадою Угоди про спільне аудіовізуальне виробництво.

Продюсер Денис Іванов з колегою

«Як і в будь-який інший індустрії, ти робиш бізнес не з бізнесом, а з людьми. Тому такі зустрічі, як сьогодні Український діловий сніданок мають колосальну цінність, оскільки дозволяють зібрати на одному майданчику професіоналів з різних країн. Ми сподіваємося, що сьогоднішня зустріч сприятиме народженню нових спільних українсько-канадських проектів. Для канадців це просто позитивний шок, що Україна, яка перебуває в таких важких умовах, може виробляти якісний світового класу кінопродукт, - заявив посол Андрій Шевченко.

Глава Державного агентства України з питань кіно в 2014-2019 рр. Пилип Іллєнко коротко ознайомив присутніх із суттю Договору між Україною і Канадою про спільне аудіовізуальне виробництво, над яким він працював останні кілька років і закликав іноземних продюсерів до активної співпраці з Україною.

Продюсер і власник компанії «Артхаус Трафік» Денис Іванов представив три фільми, що беруть участь в програмі TIFF 2019. Це художній фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, українсько-чесько-словацький фільм «Пофарбоване Пташеня» режисера Вацлава Маргула і українсько ізраїльський короткометражний фільм «Анна» Декеля Беренсона. Останній фільм також представляла український продюсер Ольга Бесхмельніцина.

Всі ці фільми були створені за підтримки Держкіно України. Гості сніданку з цікавістю переглянули тизери цих стрічок та поспілкувалися з продюсерами.

Також третій рік поспіль на кінофестивалі TIFF в Торонто в рамках індустріальної секції працював Український стенд із незмінним слоганом #UkraineIsYourDestination, що представляє нашу країну, як перспективний напрямок у виробництві кіно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter