Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

В ООН порадили Україні визнати видані "ЛНР" і "ДНР" свідоцтва про народження, смерть і шлюб

Моніторингова місія ООН з прав людини рекомендує українській владі розробити процедуру визнання актів цивільного стану (свідоцтв про народження, смерть і шлюб), виданих громадянам на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

REUTERS
REUTERS

Про це йдеться у 13-й доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, що була презентована сьогодні у Києві. Доповідь охоплює період з 16 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року.

Також пропонується розробити правовий механізм для того, щоб цивільні особи, власність яких була зруйнована, розграбована або вилучена у воєнних цілях, могли вимагати та отримувати відшкодування та компенсацію.

Крім того, експерти ООН закликають українську владу не відключати водо- чи електропостачання жителям тимчасово окупованих територій з метою економічного чи політичного тиску.

Місія ООН занепокоєна з приводу можливої заборони Меджлісу в Криму

Місія ООН закликає усі сторони бойових дій у Донецькій та Луганській областях дотримуватися режиму «повної тиші» вздовж лінії зіткнення та невідкладно звільнити всіх осіб, які незаконно утримуються під вартою.

Міжнародна організація з міграції допоможе Україні створити єдину базу переселенців

Крім того, місія ООН звертається до окупаційної влади Криму та Російської Федерації щодо надання доступу на півострів представникам Управління верховного комісара ООН з прав людини та інших міжнародних організацій.

Також Моніторингова місія ООН з прав людини закликає їх не забороняти діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та припинити переслідування його членів.

ООН: У розслідуванні злочинів проти Майдану і подій 2 травня в Одесі прогресу немає

Крім того, у доповіді пропонується припинити «практику перевезення українських громадян, арештованих у Криму, на територію Російської Федерації, оскільки це порушує Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї ООН».

У документі зазначено, що більшість рекомендацій, наведених у попередніх доповідях місії, не виконано, тому вони залишаються актуальними.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку