Понеділок,
23 жовтня 2017
Наші спільноти

У Дніпрі створили двометрову вишивану мапу України

У Дніпрі юні вишивальниці створили двометрову вишивану мапу України. Її демонструють на виставці української народної вишивки «Візерунки долі» в музеї «Літературне Придніпров’я».

radiosvoboda.org
Виставка триватиме до 18 листопада / radiosvoboda.org

Про це повідомяє Радіо Свобода.

Ініціатор створення полотна – Світлана Макаренко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України та керівник гуртка «Вишивка». Над роботою працювали її учениці – школярки.

Серед родзинок експозиції – вишита книжка-розгортка «Ходить гарбуз по городу», обкладинка на «Кобзар» Тараса Шевченка тощо.

У Дніпрі до роковин депортації етнічних німців відкрили виставку німецьких художників

Окрім того, на виставці показують вироби, виконані в напівзабутих техніках українського народного вишивального мистецтва, яке у Дніпрі відроджує Світлана Макаренко, – рушники, серветки, панно, подушки, картини, ялинкові прикраси, сорочки, жіночі сумки, обкладинки на книжки.

Майстриня Світлана Макаренко зазначає, що хоче зберегти для нащадків старовинні візерунки, техніки вишивки та її кольорову гаму, відродити рідкісні старовинні орнаменти, розробити на основі раритетних нові візерунки.

«Палітра узорів, технік та кольорів української вишивки наскільки багата, що їх можна вивчати все життя і все життя черпати з них натхнення», – каже майстриня.

Виставка триватиме до 18 листопада.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку