Королевська не сказала, чому розгляд відклали

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська після засідання уряду.

Розгляд законопроекту про внесення змін до закону України «Про статус народного депутата України», в якому пропонується обмежити деякі пільги для депутатів, був внесений до попереднього порядку денного засідання Кабміну, проте був виключений із остаточного варіанту порядку денного.

Королевська не уточнила причини, з яких цей законопроект не розглядався. При цьому вона зазначила, що законопроект схвалено практично всіма міністерствами.

Відео дня

«Він пройшов узгодження в усіх міністерствах. Всі зауваження, які були висловлені, враховано. І сьогодні законопроект передано в секретаріат Кабінету міністрів без якихось зауважень. Він узгоджений із усіма міністерствами, які брали в цьому (в узгодженні документа — УНІАН) участь. Це Мінекономіки, Міністерство юстиції», - сказала Королевська.

Як повідомляв УНІАН, раніше Королевська заявила, що в разі ухвалення законопроекту "Про внесення змін до Закону України „Про статус народного депутата України” (щодо обмеження окремих пільг для народних депутатів України)" економія коштів держбюджету становитиме 100 млн грн на рік.

Мінсоцполітики пропонує радикальне скорочення витрат, не пов'язаних безпосередньо із законодавчою діяльністю депутатів, а також обнуління більшості соціальних гарантій діючих і колишніх парламентаріїв. Зокрема, пропонується скасувати грошову компенсацію за депутатські квартири, замінивши її нормою про тимчасове надання службового житла. Передбачено позбавлення депутатів права на безплатні путівки, страхування, санаторно-курортне обслуговування на пенсії.

Крім того, автори документа вважають за необхідне скасувати виплати безробітним депутатам, які склали повноваження (зараз їм виплачується близько 14 тис. грн на місяць впродовж року, а потім — 7 тис. грн на місяць до настання пенсійного віку), і пільговий механізм обліку стажу при розрахунку пенсії колишніх депутатів.

Також Мінсоцполітики пропонує скасувати безкоштовні авіаквитки для народних депутатів на внутрішні рейси й лише депутатам-мажоритарникам, обраним за межами Києва, компенсувати витрати на поїздки і перельоти, але не більш як за 50 рейсів на рік.

Крім того, в проекті закону є норма про обов'язкові відвідування депутатами пленарних засідань і засідань комітетів, а у разі відсутності на робочому місці без поважних причин запропоновано не виплачувати депутату заробітну плату за день прогулу і штрафувати у розмірі однієї мінімальної зарплати.