Кристина Очкур вважає, що українським чоловікам за кордоном загрожує неприємний сюрприз щодо мобілізації / колаж з фото УНІАН та скріншоту

Чоловікам-українцям призовного віку (18-60 років), які перебувають за кордоном, у разі ухвалення Верховною Радою урядового законопроекту, в якому передбачено, що мобілізація в Україні 2024 буде посилена, "світить" дуже неприємний сюрприз.

У проекті закону (№10449) йдеться, що закордоном українські чоловіки такого віку зможуть отримувати консульські послуги лише у тому разі, якщо матимуть військово-облікові документи, розповіла київський адвокат Кристина Очкур. Експерт підкреслила, що йдеться, зокрема, й про переоформлення закордонного паспорта у разі закінчення його терміну дії.

"Новий законопроект про мобілізацію номер 10449, який нещодавно зареєстрували у Верховній Раді, передбачає дуже неприємну зміну для тих чоловіків, які перебувають за кордоном. При цьому у проекті не вказано, коли саме ці чоловіки мали виїхати за кордон…", - зазначила вона.

Відео дня

Адвокат додала, що це вже другий законопроект, у якому прописано зміни мобілізаційних заходів, який цієї зими внесли у парламент і, "скоріш за все, цей текст буде погоджено".

Може бути змінена мобілізація в Україні - сьогодні про це варто знати

Кабмін у кінці січня подав у Раду законопроект, у якому передбачено посилення мобілізації та нові покарання для ухилянтів. В документі, у тому числі запропоновано запровадити мобілізацію з 25 років (зараз мобілізаційний вік - 27) й накладати арешти на цінності та гроші ухилянтів, а також обмежити їхні права на кермування транспортними засобами. Уряд наприкінці 2023 року вже подавав у парламент законопроект про мобілізацію, але у ньому знайшли багато "проколів", та сам Кабмін його відкликав.

4 лютого стало відомо, що у Раду подали альтернативний проект закону про мобілізацію. Нардеп від партії "Слуга народу" Георгій Мазурашу стверджує, що цей документ покликаний захистити права громадян України.

Вас також можуть зацікавити новини: