Україна вже пройшла пік смертності від COVID-19 / фото УНІАН

Найімовірніше, що Україна вже пройшла пік летальних випадків, пов'язаних з пандемією COVID-19. Ситуація з коронавірусом стабілізується.

Українські науковці зазначили, що таку попередню гіпотезу дозволяють сформувати дані Мін'юсту. Про це говориться у повідомленні на сайті НАН України.

Читайте такожВ Україні восени та взимку смертність від грипу та пневмонії зросла втричі (інфографіка)Там зауважили, що впродовж 21 – 27 квітня кількість нових виявлень на день стабільно зменшується. Наголошується, що про близько 260 випадків на добу або 14% за тиждень.

"Почалося також зменшення кількості нових летальних випадків, але зі значно меншим відносним темпом спадання", – зауважили у НАН.

"Проміжне оновлення даних дозволяє сформулювати попередню гіпотезу про те, що пік смертності з усіх причин вже пройдено в першій половині квітня", – пояснили науковці.

Дані НАН України

Крім цього, вони звернули увагу й на те, що пік числа летальних випадків у першій декаді квітня був незначно вищим за 400 випадків.

Дані НАН України

За даними НАН, станом на 27 квітня середня кількість: 

  • нових випадків за останній тиждень – 10 899 на добу;
  • нових летальних випадків – 369 на добу;
  • позитивних ПЛР-тестів – 8960 на добу.

Разом з тим, за даними Worldometers, Україна за кількістю нових заражень знаходиться на 12 місці у світі (7 915 хворих), між Росією (8 053) та Іспанією (7 665). Серед європейських країн Україна – на 5 місці за цим показником.

14 821 людина у світі за добу померла. За щоденною кількістю смертей Україна 8-ма у світі, і друга в Європі.

Дані Worldometers

COVID-19 в Україні: