Найбільш затребуваними посадами в ЗСУ наразі є бойові та інженерні / фото 58 окрема мотопіхотна бригада ім. гетьмана Івана Виговського

В Україні наразі працює 25 центрів з рекрутингу у 23 населених пунктах. Там людей консультують, організовують співбесіди з рекрутерами військових частин та супроводжують на всіх етапах вступу на службу, пише УП.

За словами уповноваженого Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексія Бежевеця, з 12 лютого (день відкриття першого рекрутингового центру у Львові) по 14 червня 2024 року до таких установ звернулися 7,4 тисячі українців, 2 тисячі з яких наразі в пошуку вакансій у підрозділах. 

Він наголосив, що понад 200 людей вже проходять службу в ЗСУ, тобто за 4 місяці лише 2,7% пройшли цей шлях до кінця. 

Відео дня

Крім того, Міноборони співпрацює з онлайн-платформами для розміщення вакансій у підрозділах, серед яких Lobby X, Work.ua, OLX.ua. У коментарі для "Української правди" Бежевець зауважив, що нині надійшло понад 200 тисяч заповнених анкет на розміщені в мережі вакансії в армії, яких загалом близько 15 тисяч. 

Водночас керівник воєнного департаменту агенції Lobby X Ольга Бандрівська зазначила, що наразі у ЗСУ найбільш затребувані такі посади, як піхотинці, кулеметники, розвідники, водії, медики, оператори БпЛА, інженери, зв'язківці, механіки та електрики. Проте переважна кількість людей цікавляться вакансіями діловодів, фінансистів та інших "штабістів".

"В середньому на одну тилову посаду претендують 45 людей, а на бойову - 20. Але не всі з тих, що відгукуються на бойову посаду, підходять через стан здоров’я, відсутність навичок тощо", - розповіла для журналістів Бандрівська.

Своєю чергою військові бригади теж проводять рекрутингові кампанії. 

"Комплектація "Азову" в основному відбувається завдяки рекрутингу, який забезпечує 70% поповнення бригади. І лише 30% новобранців маємо від мобілізації", - зауважила для УП керівник групи комплектування 12-ї бригади "Азов" Ярослава Кашка з позивним "Бджілка".

Рекрунг до ЗСУ - останні новини

Раніше речник Міноборони Дмитро Лазуткін заявив, що у Центрі рекрутингу в ЗСУ не вручають повістки, а дають інформацію та підшукують найбільш вдалу вакансію для людини. За його словами, у таких центрах фахівці можуть дати пораду та розповісти про підрозділи, в яких є ті чи інші вакансії. 

Своєю чергою командир підрозділу аеророзвідки "Terra" у складі 3-ї ОШБр Микола Волохов розповів, як проходить процес рекрутингу у його бригаді. За його словами, людину не можна примусити воювати

"Що потрібно робити, щоб покращувати цю ситуацію і що ми робимо в 3-й ОШБр. По-перше, ми готуємо людей. Коли людина приходить до нашого рекрутингового центру, вона отримує всю необхідну інформацію. Ніхто жодних повісток не вручає і ніхто нікого не змушує. По-друге, людина повністю отримує базові навички обраної вакансії. Тобто, ми повністю готуємо і навчаємо людей базовим й головним навичкам. Це можуть бути штурмовики, оператори БпЛА, менеджери тощо", - пояснив він.

Вас також можуть зацікавити новини: