Шахрай виманив у дівчини гроші, пообіцявши евакуювати її рідних з Маріуполя / фото Національна поліція

У Києві зловмисник виманив у дівчини 10 тисяч гривень. Він пообіцяв постраждалій евакуювати її рідних з Маріуполя, але так і не виконав обіцянку. В результаті мати і вітчим дівчини померли, так і не дочекавшись допомоги.

Про злочин повідомив прес-центр Національної поліції у своєму офіційному Telegram-каналі. Злочинця спіймали співробітники Київського управління протидії кіберзлочинами разом зі слідчими Голосіївського управління. Тепер 27-річного зловмисника звинувачують за двома статтями: ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) і ч. 3 ст. 135 (Залишення в небезпеці).

"Цей чоловік записався до фонду волонтером. Допомагав вести документацію. Одного разу натрапив на пост дівчини в соцмережі, яка просила допомогти вивезти її маму і вітчима з Маріуполя. "Герой" написав, що може це організувати за 10 тисяч гривень. Дівчина відразу перевела цю суму на карту фігуранта і почала чекати приїзду рідних. Вона і подумати не могла, що насправді ніхто і не збирався рятувати її сім'ю", — повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Фігурант справи щоразу вигадував нові історії і переконував дівчину, що зовсім скоро її рідні доберуться до безпечних регіонів. Однак своїх зобов'язань він не виконав, і в результаті родичі потерпілої загинули.

За словами Клименка, зловмисник не вперше займається шахрайством. Раніше він привласнив 250 тисяч гривень за паливо для військових, яке не збирався купувати. За місцем проживання злочинця провели обшук та вилучили банківські картки разом з мобільним телефоном.

"Дівчина сподівалася на домовленість і не шукала інших варіантів врятувати рідних. Насправді це більше, ніж статті в Кримінальному кодексі", — підсумував Клименко.

На жаль, це не перший випадок, коли громадяни використовують війну для власної наживи. Наприклад, генеральний директор лікарні в Чернівецькій області присвоїв 5 машин швидкої допомоги, які були передані установі в якості гуманітарної допомоги. А в Черкасах чиновники намагалися продати більше тисячі бронежилетів, призначених для ЗСУ.

Війна Російської Федерації проти України

  • 24 лютого РФ вторглася в незалежну Україну і влаштувала в країні справжній колапс. Окупанти не тільки захоплюють військові частини, аеропорти та інші стратегічні об'єкти, а й стріляють по мирних жителях і багатоповерхівках міст.
  • 27 лютого 2022 року з'явилася інформація про те, що Білорусь може оголосити війну Україні. Офіційних підтверджень вторгнення її армії на нашу територію поки немає.

Вас також можуть зацікавити новини: