Стас служив у Франції / скріншот

Івано-франківця Стаса Чечка повномасштабна війна застала в іноземній армії. Не вагаючись, він кинув усе й приїхав додому.  Як йдеться в сюжеті ТСН, французьке громадянство та безхмарне майбутнє у нього були майже в кишені. 

Чечко реалізував свою мрію - служив у французькому легіоні, за майже 8 років служби в армії елітних бійців дослужився до офіцера. За участь у воєнних операціях отримав шість нагород. Але 23-го лютого все змінилося: легіонери були на навчаннях, коли отримали наказ негайно повертатися до казарм. Тоді вони не зрозуміли, що сталося.

А вранці 24-го лютого Стаса розбудив дзвінок з обстріляного Івано-Франківська з повідомленням про початок повномасштабної війни. Він не вагався ані хвилини, разом з товаришем, теж українцем, вони написали рапорти з проханням припинити контракти. Та їм відмовили, тож Чечко вирішив стати дезертиром. У Франції йому загрожує за це до 5 років ув'язнення, однак чоловіка це не зупинило.

Перші кілька місяців Стас служив у полку спецпризначення Нацполіції, а потім перейшов до лав ЗСУ. Офіцер-легіонер став простим солдатом-кулеметником. Попри багаторічний досвід багато чого довелося вчитися заново.

На передовій Чечко часто знімав мотиваційні ролики, й одного разу, йдучи у бій за електростанцію в Луганській області, теж увімкнув камеру телефона. За кілька хвилин у нього влучив снайпер. Він лікувався в Дніпрі та Івано-Франківську, а нині знову вирушає на фронт. Після перемоги Стас планує з армією зав'язати.

Повномасштабна війна в Україні

24 лютого 2022-го року вранці Росія розпочала повномасштабне вторгнення до України. У низці міст пролунали вибухи. В той день російські десантники нещадно атакували аеродром "Гостомель".

З першого дня великої війни в Україні оголошено мобілізацію. Як неодноразово наголошували у Міноборони, вона триватиме доти, доки буде в цьому необхідність.

А наприкінці 2022-го року Кабмін ухвалив новий порядок організації та ведення військового обліку в Україні, ним передбачено низку нововведень. Так, вести військовий облік військовозобов'язаних українців, які після 24 лютого виїхали з України, будуть дипломатичні відомства. Вони також мають сприяти поверненню таких громадян до нашої країни.

Вас також можуть зацікавити новини: