В НАБУ відреагували на корупційну схему керівника апарату ДПСУ Шеремети та зрив постачання 'Щитів' в Україну

В Національному антикорупційному бюро України підтвердили інформацію, поширену раніше низкою українських медіа, про те, що Бюро наразі вивчає обставини зриву постачання польською компанією Integra B.R.O.P.Sp. z.o.o сигналізаційних комплексів "Щит" в Україну. Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит, що опублікована на порталі "Доступ до правди".

"Національним бюро здійснюється інформаційно-аналітична робота щодо перевірки зазначених у запиті обставин", - повідомило НАБУ.

Відео дня
В НАБУ відреагували на корупційну схему керівника апарату ДПСУ Шеремети та зрив постачання 'Щитів' в Україну

У запиті ж йшлося про те, про дії керівника апарату Державної прикордонної служби України Володимира Шеремети призвели "до зриву поставки комплексів "Щит", необхідних для захисту кордонів.

Вже понад два роки (після того, як за ці системи було сплачено 857 тисяч євро) як вони не встановлені та не використовуються прикордонниками за призначенням.

Вказувалось, що польська компанії Integra B.R.O.P.Sp. z.o.o. отримала право реалізації цього замовлення ДПСУ за дуже дивних обставин. Її ціна за "Щити" значно перевищувала пропозиції українських виробників – на 10 млн грн в цілому. Також поляки чотири рази зривали терміни реалізації контракту. Однак, замість заміни постачальника та розірвання угод з B.R.O.P.Sp. z.o.o Володимир Шеремет вживав заходів адміністративного тиску, спрямованих на збереження цього проваленого контракту.

Зрештою тепер йдеться не лише про завдані держбюджету України збитки, що можуть сягати півтора мільйона євро, але й про підрив обороноздатності країни в умовах повномасштабної війни.