Деякі категорії громадян зобов'язані мати при собі необхідні документи для перетину кордону / фото УНІАН

З 18 травня почне діяти новий закон про мобілізацію, тому для окремих категорій громадян під час перетину кордону буде обов'язковим наявність військово-облікових документів. Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко в коментарі "Українській правді".

"Згідно з нормами українського законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України", - наголосив він.

За його словами, це зобов'язані робити згідно законам України "Про правовий режим воєнного стану" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", які наберуть чинності вже в цю суботу.

Відео дня

Тому в ДПСУ надали перелік чоловіків, які будуть зобов'язані надати військово-обліковий документ для перевірки:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • інші категорії осіб, визначені ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Своєю чергою це не буде стосуватися тих категорій громадян, які зазначені в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону українцями, а саме:

  • особи з інвалідністю;
  • ті, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • водії, які перевозять медичні вантажі та гуманітарну допомогу, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Для цих категорій громадян під час виїзду правила не зміняться. 

"Звертаємо увагу, що згідно з частиною сьомою статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (в редакції від 18.05.2024) перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тому рекомендуємо при плануванні виїзду з України попередньо уточнити свої дані у ТЦК та СП і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ", - додали у пресслужбі ДПСУ

Мобілізація в Україні: останні новини

Раніше виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко розповів, якщо не виконати вимоги електронної повістки в кабінеті призовника, то військовозобов'язаний буде нести такі ж наслідки, як і за невиконання вимог врученої фізично. 

Своєю чергою у Міноборони також пояснили, коли військовозобовʼязаних можуть обмежити у праві на керування авто

"У законі є чітко прописана схема. Людині, яка ухиляється протягом 5 днів з моменту, коли людина має з’явитися в ТЦК та СП по повістці, надсилається вимога по виконанню обов’язку військовозобов’язаного. Після цього, якщо людина протягом 10 днів ігнорує і її, добровільно не приходить, не оновлює, не уточнює свої дані в ТЦК та СП, йде звернення до суду. А суд вже приймає рішення стосовно обмеження керування транспортним засобом", - зазначив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Вас також можуть зацікавити новини: