В акції брали участь переселенці / фото Крим.Реалії

На дамбі Північно-Кримського каналу в Каланчацькому районі Херсонської області сьогодні активісти провели акцію «Ні краплі води в окупований Крим».

Акція стартувала на Антонівському мосту при виїзді з Херсона. Її учасники автоколоною з українськими прапорами вирушили на дамбу Північно-Кримського каналу, яка знаходиться біля адмінмежі з Кримом і КПВВ «Каланчак», повідомляє видання "Крим.Реалії".

Читайте такожПрокуратура розпочала провадження через інтерв'ю кримського блогера

Відео дня

Активісти провели патріотичний мітинг, на якому виступили проти можливої приватизації каналу і подачі води в окупований Крим, свою акцію вони назвали попереджувальною.

Як повідомила організатор акції Оксана Погомій, у заході взяли участь близько 30 машин і близько 100 осіб - жителів Нової Каховки, Олешок, Берислава, Чаплинки, Скадовська, Каланчака, Херсона. В акції брали участь також і переселенці з Криму.

Раніше повідомлялося, що дві кримські річки Біюк-Карасу і Танасу в Білогірському районі Криму через посуху перетворилися на струмки.

Мітинг пройшов неподалік від адмінмежі / фото Крим.Реалії

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов стверджував, що запас води в трьох основних джерелах водопостачання Сімферополя - Аянському, Сімферопольському і Партизанському водосховищах - достатній для безперебійного водопостачання міста протягом 3,5 місяців навіть за умови повної відсутності опадів.

У Херсонській облдержадміністрації 4 квітня повідомили про наповнення Північно-Кримського каналу і запевнили, що в анексований Крим вода по каналу не надходить.

Читайте такожБерег Криму через видобуток піску перетворюється на смердюче болото (фото)

У Постійному представництві президента України в АРК нагадали, що поставка води в анексовані Росією Крим і Севастополь Північно-Кримським каналом можлива лише після деокупації півострова.

Як повідомляв УНІАН, Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після окупації Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. Екологи звертають увагу, що регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.