За 11 років під росіянами Донецьк не розвивався, а лише деградував / фото wikipedia.org

Хоча Донецьк перебуває під російською окупацією вже 11 років, обіцяного процвітання тут так і не почалося. Місто зазнало мінімальних руйнувань внаслідок бойових дій, тож головна проблема – безгосподарність окупантів. Про це в інтерв’ю OBOZ.UA на умовах анонімності розповіла мешканка окупованого міста.

Постійний головний біль донеччан – комунальна галузь. У колись одному з найбагатших міст України грошей не вистачає ні на що, і комуналку фінансують за залишковим принципом. Мешканці міста переконані, що навіть ці гроші в значній мірі просто розкрадають.

Так, місто роками живе без нормального водопостачання. Попри усі обіцянки гауляйтера Пушиліна, воду тут подають за графіком, який до того ж постійно змінюється.

Відео дня

"Нам у приватному будинку в Калінінському районі воду дають лише по кілька годин тричі на тиждень. Вона йде тонкою цівкою, причому іржава і смердюча. Тобто пити її і готувати на ній їжу просто небезпечно – ніяке кип'ятіння не допоможе. Але все ж кип'ятимо для того, щоб помитися", – розповіла жінка.

Паралельно у місті налагодили систему підвезення води автоцистернами, але у випадку співрозмовниці видання точка розливу знаходиться аж за кілометр від її дому. Тож у жінки просто "немає ніяких сил" тягати воду від автоцистерни, тим паче що й ця вода не є особливо чистою. Відтак постійною статтею видатків в сімейному бюджеті є купівля 5-6 літрових бутилів з водою у супермаркетах.

Як і у прифронтових регіонах вільної частини України, в окупованому Донецьку значна частина школярів навчається дистанційно. Але не через "загрозу обстрілів", а саме тому, що в школах немає води.

Через хронічне недофінансування комунальники майже не ремонтують пориви каналізації. У Донецьку чимало багатоповерхівок роками стоять із затопленими підвалами.

Не під силу російській владі і налогодити систему вивезення побутового сміття. Міста терористичної "республіки", зокрема і Донецьк, перетворилися на стихійні звалища, каже жінка.

Усе це породжує похідні проблеми – наприклад, в обласному центрі розплодилися щури. Вони розгулюють вулицями міста, майже не боячись людей. Начебто на боротьбу з пацюками виділяють окреме фінансування, але донеччани переконані, що гроші просто крадуть.

"Щури ходять пішки, собаки збиваються в зграї – зате "республіка" гуляє. А "влада" тільки й говорить про те, як прекрасно стало жити", – обурюється жінка. 

За її словами, на "день ДНР" окупаційна влада зганяла людей, особливо молодь, на "святкування". 

"Хоча тут уже час похоронні марші грати", – додала містянка.

Ситуація на окупованих територіях

Як писав УНІАН, окупанти посилюють політику з примушення українців до виїзду з тимчасово окупованих територій. Їм на зміну завозять громадян Росії. Це є тривалою політикою агресора на заміщення нелояльного українського населення слухняною російською масою.

На думку експертів, після закінчення активних бойових дій Росія намагатиметься ізолювати окуповані території від контактів із зовнішнім світом, особливо з Україною, аби було легше інтегрувати їх у російський державний простір.

Вас також можуть зацікавити новини: