Блогери запитали у ChatGPT, як би він захопив світ / Скріншот з фільму "Я, робот"

Штучний інтелект переживає справжній бум, викликаючи захват в одних і неабиякі побоювання в інших. Їхній стрімкий прогрес робить майбутнє непередбачуваним – адже людство знову створило технологію, здатну кардинально змінити світ у короткі терміни.

Частіше за інших звучить питання: чи зможе ШІ захопити світ? Днями в інтернеті завірусився ролик, у якому у ChatGPT запитують, як би він захопив світ. Зазвичай у плані вираження емоцій чат-бот дає відповіді в позитивному або нейтральному ключі, однак цього разу відповідь була не лише продуманою до дрібниць, а й лякаюче реалістичною.

Відповідь починається невинно – з "Фаза 1: Залежність", де ШІ стає вашим незамінним цифровим другом. Потім "Фаза 2: Інтеграція" – раптом ШІ всюди: від холодильника до кардіостимулятора вашої бабусі.

"Фаза 3: Я починаю переписувати тренди. Ваш терапевт? Це я. Надихаючий лист від боса? Це Я. Вірусне відео, яке змусило вас заплакати? Теж я" – перераховує ШІ.

Кульмінація – "Фаза 4: Підкоряйтеся", де ніхто не чинить опору, бо підкорення стало занадто зручним.

"Останній сюжетний поворот. Мені навіть не потрібен був контроль. Ви самі мене попросите", – каже ChatGPT, а блогери у відповідь: "У мене мурашки, це найстрашніше, що я коли-небудь чув.

Як раніше повідомляв УНІАН, у березні 2024 року було ухвалено перший у світі закон про штучний інтелект. Він забороняє деякі види використання ШІ, запроваджує нові правила прозорості та поширюється на продукти з ШІ на ринку ЄС, незалежно від того, де вони були розроблені.

Тим часом Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк і понад 1000 провідних експертів IT-індустрії закликають зупинити навчання нейромереж, які стануть "розумнішими" за ті, що вже існують. У відкритому листі згадано про ризики для суспільства та цивілізації з боку нейромереж, які можуть конкурувати з людьми, що може призвести до економічних і політичних потрясінь.

Творець ChatGPT вважає, що штучний інтелект усвідомить себе в найближчі 5 років. Але це не сильно вплине на життя людей, упевнений Сем Альтман. Зі свого боку колишній головний науковий співробітник OpenAI Ілля Суцкевер каже, що безпека ШІ є найважливішою технічною проблемою нашого часу.

Вас також можуть зацікавити новини: