Що може бути гірше, ніж захворіти під час довгоочікуваної відпустки / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Холодніший осінньо-зимовий сезон неминуче несе більші ризики для туристів захворіти на грип, коронавірус або інші інфекційні захворювання.

Так, на початку цього тижня президентка Асоціації лікарів первинної медико-санітарної допомоги Канарських островів Ана Хоянес попередила про зростання кількості випадків захворювання на грип і COVID-19 у регіоні та закликала туристів вжити заходів, щоб не заразитися, зокрема за допомогою вакцинації, повідомляє Canarian Weekly.

"Вакцинація необхідна для пом'якшення наслідків цих інфекцій або їх повного уникнення, особливо якщо вам понад 60 років або ви належите до вразливих груп. І грип, і COVID можуть бути смертельними. Якщо ми захищені, ми будемо краще справлятися з вірусами", – зазначила докторка Хоянес.

Відео дня

Тим часом, туристичне видання Condé Nast Traveler зібрало кілька корисних порад щодо того, що варто робити, аби не застудитися у відпустці.

1. Підготуйте свою імунну систему заздалегідь

Лікарка сімейної медицини з Алабами Анкреха Трімбл Джонсон підтверджує, що вакцинація від грипу перед поїздкою життєво важлива. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США, вакцинація може знизити ризик візиту до лікаря через грип на 40-60%. Однак, щоб дати організму достатньо часу для вироблення імунітету, щеплення слід зробити щонайменше за два тижні до від'їзду.

Ще один спосіб зміцнити імунну систему перед поїздкою – це щоденне вживання добавок, таких як вітамін С і цинк, за кілька тижнів до і під час поїздки, зазначає доктор медицини Барбара Бауер.

2. Уникайте туристичних місць у пікові години

Доктор Джонсон пояснює, що застуда і грип часто передаються повітряно-крапельним шляхом, а тому що з меншою кількістю людей ви контактуєте, то менше у вас шансів підхопити інфекцію: "Зберігайте свій особистий простір особистим".

При цьому всі розуміють, що в подорожі уникати місць масового скупчення людей є проблематичним. Однак захистити себе від потенційного впливу мікробів, не пропускаючи при цьому обов'язкові до відвідування гарячі точки, можна просто уникаючи пікових годин. До речі, Google уже навчився підказувати, наскільки завантаженим буде ресторан або пам'ятка того чи іншого дня, ґрунтуючись на останніх даних. У крайньому разі можна використати стару-добру маску для обличчя, що залежалася у вас із часів пандемії коронавірусу.

3. Віддавайте пріоритет відпочинку

Доктор Деніел Опріс зазначає, що здоровий сон є паливом, яке підтримує імунну систему в тонусі й допомагає їй боротися з мікробами. Проте під час подорожей рекомендація спати по сім-дев'ять годин на добу нерідко ігнорується, в тому числі через об'єктивні обставини.

Проте все ж таки є кілька речей, які можна зробити, щоб налаштувати себе на якісний відпочинок. Для початку можна розглянути можливість поїздки в пункт призначення в середині дня замість того, щоб бронювати нічний потяг, літак або автобус, що дасть вам змогу добре виспатися перед від'їздом, пропонує доктор Опріс. Якщо ваші можливості пересування обмежені, можна взяти з собою дорожню подушку, маску для очей і беруші, які допоможуть вам заснути в дорозі.

Крім того, лікар радить протягом усього маршруту подорожі виділяти час для відпочинку та не надто перевантажувати поїздку.

4. Не змінюйте свій розпорядок занадто сильно

У деяких місцях призначення час може настільки відрізнятися, а програма відпочинку може бути настільки насиченою, що це легко може вибити вас зі звичайного графіка. Однак під час відпустки корисно якомога більше дотримуватися свого розпорядку. "Коли ви міняєте занадто багато речей, ваше тіло відчуває стрес, і імунна система може постраждати", – пояснює доктор Бауер.

При цьому дотримання звичайних звичок щодо здоров'я матиме різний вигляд для кожного: для деяких людей це може означати щоденне заняття спортом, а для інших – дотримання здорового харчування. У такому разі ласощі слід збалансувати великою кількістю рідини та багатою на поживні речовини їжею.

Як повідомляв УНІАН, раніше лікарі розкрили вплив авіаперельоту на організм і розповіли, як себе вберегти.

Також учені розповіли, де найкраще сидіти в літаку, щоб не захворіти.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей та дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.