Страйк у Франції триває вже п'ятий день / Фото REUTERS

Загальнонаціональний страйк у Франції проти пенсійної реформи, що триває з середини минулого тижня, затягнеться щонайменше до четверга, 12 грудня 2019 року.

Читайте такожМасові протести в Парижі: поліція застосувала газ і затримала 71 людину (фоторепортаж)

Як повідомляє Independent, серед інших участь у страйку беруть також і транспортники, що вже призвело до скасування сотень рейсів і тисяч поїздів з/до Франції та в межах країни, через що вже постраждали понад 50 тисяч пасажирів.

Відео дня

За прогнозами Eurostar, протягом наступних чотирьох днів, з 9 по 12 грудня, також відбудуться відчутні порушення у русі транспорту, що торкнеться ще близько 30 тисяч пасажирів.

Зокрема, у понеділок і вівторок були скасовані щонайменше 14 поїздів між Лондоном і Парижем, а також деякі рейси в Брюссель, Роттердам і Амстердам.

Торкнулися страйки і повітряного транспорту. Страйк авіадиспетчерів призвів до того, що сотні рейсів були скасовані між четвергом і суботою, їхній повторний страйк оголошений у період з 19:00 9 грудня до 6:00 11 грудня.

Крім того, як повідомляє Deutsche Welle, у столиці Франції вранці 9 грудня утворилися затори на сотні кілометрів через масштабні страйки проти пенсійної реформи. За інформацією транспортної служби Sytadin, о восьмій годині ранку за місцевим часом загальна протяжність заторів склала 600 кілометрів у Парижі та його передмісті. Зазвичай затори у французькій столиці вдвічі менші в цей час, передає агенція dpa.

Крім того, співробітники паризького метро і приміських електричок продовжують страйкувати вже п'ятий день поспіль. Також через страйки лише двадцять відсотків швидкісних міжміських потягів їздять своїми маршрутами.

Тим часом, профспілки закликають до нового масштабного страйку у вівторок, 10 грудня. Наступного дня, 11 грудня, прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп представить деталі пенсійної реформи.

Проведення пенсійної реформи було однією з передвиборчих обіцянок президента Еммануеля Макрона. Вона має на меті спрощення теперішньої пенсійної системи, котра крім загальної пенсії також передбачає особливі правила для 42 галузей. Уряд вже заявив, що президент рішуче налаштований щодо цього плану. Профспілки незадоволені реформою, оскільки багато працівників будуть змушені працювати довше та втратять низку привілеїв.