этот материал доступен на русском

Історія про сумну вдову і тиранів: 10 цікавих фактів про Велику китайську стіну

13:05, 05 квітня 2020
Новини туризму
1115 0
Туризм
Ілюстрація REUTERS

Велика китайська стіна є одним з чудес світу. Це найграндіозніше з того, що могла колись збудувати людина, не маючи під рукою сучасної техніки. Давні китайці звели стіни цього східного муру з цегли, каміння, щебеню, дерева, землі та вапна.

Читайте такожХоббіти, незаймана природа і екстрим: топ-5 фактів про країну-мрію Нову Зеландію (фото)

Велика китайська стіна довжиною 8 851 км і 800 м вважалась уособленням тиранів, а місцеві мешканці мали можливість розбирати її по цеглинці для власних потреб. Тому нині велика частина цієї архітектурної пам’ятки просто недоступна для туристів через свій аварійний стан, причиною якого також були й природні стихії.

Мандрівники переважно звертають увагу на краєвиди, які дикими кобрами звиваються навколо стіни, мало хто здогадується про секрети, які приховує пам’ятка від очей відвідувачів.

Велика китайська стіна: цікаві факти

  1. Попри поширену думку, Велика китайська стіна не помітна з космосу неозброєним оком.
  2. Ще при династії Цинь (221-207 рр. до н.е.) при будівництві Великої китайської стіни використали клейке рисове борошно для укріплення цегли.
  3. Частини Великої китайської стіни, які ми зазвичай асоціюємо з Великою китайською стіною були збудовані династією Мін. Це – остання частина стіни, зроблена з цегли та укріплена багатьма сторожовими вежами.
  4. Велику китайську стіну назвали найдовшим кладовищем на планеті. За легендами, понад мільйон людей загинули під час її зведення. Крім того, археологи регулярно виявляли людські рештки, поховані у стінах.
  5. Хоча офіційна довжина Великої китайської стіни складає 8851,8 км, довжина всією пам’ятки, збудованої за тисячі років, оцінюється деякими експертами у 40 074 км.
  6. Велика китайська стіна знаходиться під загрозою через ерозію. Північно-західні ділянки занадто швидко руйнуються природою і людиною.
Ілюстрація REUTERS
  1. Понад 10 мільйонів людей відвідують Велику китайську стіну щороку. Найбільш відому частину стіни відвідали 300 глав держав і VIP-персон зі всього світу, першим з яких був Радянський Союз.
  2. Під час Культурної революції багато цегли Великої стіни вивезли для будівництва будинків, ферм й облаштування сіл.
  3. У деяких містах Велика китайська стіна достатньо широка – по ній можна проїхатися автомобілем.
  4. Найвідоміша зі всіх легенд про стіну – історія про сумну вдову, чоловік якої помер, зводячи стіну. Її плач був настільки гучним, що частина пам’ятки впала, оголивши кістки її коханого, щоб дружина могла їх поховати.

В історії Давнього Китаю існує ще чимало цікавих фактів про Китайську велику стіну. Водночас ця історична пам’ятка вже стала улюбленицею туристів, а й режисерів: «Велика китайська стіна» (2017, реж. Чжан Імоу), низка документальних стрічок від BBC.

Раніше УНІАН Туризм писав про 10 кращих віртуальних мандрівок до найвідоміших пам'яток світу.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter