Самарканд – місто з багатющою історією / фото ua.depositphotos.com

В українців з'явиться можливість відправитися в екскурсійні авторські тури в несправедливо обділений увагою Узбекистан, який відкрив кордони для громадян України ще в жовтні 2020 року.

Про це розповіла директор туристичної компанії Tour planet Гульнара Мамедова, пише РБК-Україна.

"Це відносно новий напрямок – насправді, забутий старий. За радянських часів ця країна була дуже популярна, але туди вже давно ніхто не їздить з України. Там кожен куточок і камінь просякнуті історією, багато музеїв і палаців, ресторанів зі смачною автентичною кухнею", – пояснила вона.

За словами Мамедової, Узбекистан – це дуже гостинна країна зі світським укладом, тому туристам не потрібно дотримуватися якихось особливих правил. До того ж, правила відвідування країни під час пандемії залишаються досить лояльними: для в'їзду потрібен тільки негативний ПЛР-тест, який треба здати за 72 години до в'їзду.

"Багато країн, в яких можна зануритися в східну казку, нас не приймають. Наприклад, Марокко – країна, яку можна порівняти за атмосферою та історичними пам'ятками. Узбекистан – якраз такий напрямок", – зазначає вона.

За її словами, Узбекистану є чим дивувати: одна з найбільш вражаючих локацій – місто Самарканд, якому більше 2,5 тисяч років. Це одне з найдавніших міст світу, його називають ровесником Риму. Через Самарканд пролягав Шовковий шлях з Китаю в країни Середземноморського регіону. Це місто завойовували Чингісхан і Олександр Македонський, а його велична сакральна архітектура відома у всьому світі. У Самарканді збереглися стародавні мечеті, медресе (школи), мавзолеї. Місто знаходиться в Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У сучасний Самарканд туристи їдуть, щоб захопитися його тисячолітньою історією, а також закарбувати дивовижні сині мозаїки древніх споруд на барвистих фотографіях на пам'ять.

"Там дуже багато Insta-локацій, де виходять яскраві фотографії. Туди можна сміливо вирушати в тури-дівич-вечори", – розповідає фахівець.

При цьому через пандемію туристичні локації ще не "перевантажені" натовпами мандрівників і насолодитися красою архітектури можна в спокійній обстановці, додає Мамедова.

Восени в Узбекистані встановлюється дуже комфортна погода для прогулянок та екскурсій – вдень може бути близько 25 градусів тепла. Але туди можна їхати і взимку.

"Це дуже орієнтована на туристів безпечна країна. Там немає криміналу, і можна спокійно гуляти ввечері. Туристи, які побували в Узбекистані, залишаються в захваті й потім сумують за цією мальовничою країною: хочуть повернутися і знову побути в тій атмосфері, навіть просто прогулятися вулицями міст", – розповідає керівник туристичної компанії Tour planet.

Австорські групові екскурсійні тури в Узбекистан компанія Tour planet планує вже на середину жовтня. Максимально в групу наберуть до 10 осіб, яких буде супроводжувати професійний гід. Проживати туристи будуть в атмосферних східних бутик-готелях. У програмі на 5 ночей заплановано відвідування трьох найяскравіших міст – Самарканда, Бухари і Хіви. Вартість такої екскурсійної поїздки з проживанням і харчуванням "сніданок + вечеря" – від 560 доларів. Вхідні квитки в музеї входять у вартість.

При цьому авіаквитки обійдуться додатково в близько 500 доларів в залежності від авіакомпанії. Наприклад, у МАУ рейси в Ташкент виконуються щонеділі, а мінімальна вартість квитків – від 6241 гривень в одну сторону. Однак вже найближчим часом полетіти прямими рейсами в Узбекистан можна буде кількома авіакомпаніями. Наприклад, в Самарканд з Києва вже почала літати Bees Airline, а з 26 вересня авіакомпанія Uzbekistan Airways відновлює авіасполучення між Ташкентом і Києвом.