Заповідник включили до програми / фото president.gov.ua

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» включено до переліку 100 об'єктів, які будуть реконструйовані в межах національної програми «Велике будівництво».

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, глава держави відвідав заповідник під час робочої поїздки до Чернігівської області.

Читайте такожСтало відомо, як українці провели літню відпустку в 2020 році

Відео дня

Заповідник «Качанівка» – єдина садиба в Україні, яка зберегла цілісність планувального рішення ансамблю, свою стильову єдність. У головному палаці садиби, побудованому у стилі неокласицизму, збережено автентичний інтер'єр. Однак будівля та садиба в цілому потребують реконструкції, тож генеральний директор заповідника Володимир Буренко звернувся із заявкою про включення історичної пам'ятки до програми реконструкції, «щоб зберегти цю перлину для наступних поколінь, зробити більш привабливою». Було розроблено всю необхідну проектно-кошторисну документацію.

Зеленський підтримав ці ініціативу й зазначив, що заповідник вже включено до програми.

Президенту було представлено програму розвитку заповідника. На переконання керівництва, «Качанівка» має гарні перспективи, адже цікава своєю історією, є одним із найпривабливіших туристичних «магнітів» Чернігівщини.

Архітектурний ансамбль садиби має 24 об'єкти. У головному палаці є кімната, присвячена Тарасу Шевченку. Кобзар був у добрих стосунках з господарями садиби та відвідував її чотири рази.

Садибу оточує парк, що є пам'яткою садово-паркового мистецтва.

Загалом у ХІХ – на початку ХХ ст. «Качанівка» була осередком духовної культури на Лівобережній Україні, її відвідувало чимало митців.

На території заповідника у 2018 році відбулися зйомки українського серіалу й телепрограм. У 2020 році про заповідник як привабливий туристичний об’єкт знято відеоролик (українською мовою) та тревел-шоу Discover Destination UA (англійською мовою).

Щороку «Качанівку» відвідує понад 30 тисяч туристів як з різних регіонів України, так і з зарубіжжя. Після ремонту доріг потік відвідувачів збільшується.

Директор департаменту культури і туризму, національностей та релігії Чернігівської ОДА Олександр Левочко представив президенту й інші туристичні «магніти» краю. Крім «Качанівки», це також національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця», архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» та парк природи «Беремицьке». Він також зазначив, що Чернігівщина – одна з найбагатших на культурні та історичні пам'ятки областей: всього їх налічується 9 тисяч, а близько 2 тисяч з них мають статус національних.

Програма "Велике будівництво" і розвиток туризму в Україні

  • 18 серпня президент підписав указ «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму». Глава держави доручив розробити ряд заходів, які сприятимуть підтримці сфери культури, охороні культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму.
  • Зеленський заявив, що друга частина національної програми «Великого будівництва» наступного року почнеться з підтримки та порятунку історичної та культурної спадщини України.
  • 20 серпня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що у найближчі чотири роки на реставрацію пам'ятників культурної спадщини необхідно буде понад 55 млрд грн. За словами міністра, з близько 130 тис. об'єктів культурної спадщини в Україні 80% потребують негайної реконструкції.
  • 12 вересня Ткаченко повідомив, що до програми з реставрації об’єктів культурної спадщини буде включено 150 об’єктів, серед них щонайменше 50 замків та палаців.