Винищувачі F-16 можуть змінити ситуацію на полі бою / фото ua.depositphotos.com

За допомогою далекобійного обладнання на F-16 аеродром "Енгельс" у РФ, що розташований на відстані 600 км від кордону з Україною і де наразі базується значна частина військової авіації агресорів, можна перетворити на попіл, але наразі є політичний момент. 

Про це сказав військовий експерт Петро Черник в ефірі телемарафону, коментуючи важливість оснащення західних винищувачів далекобійним обладнанням, ракетами з дальністю до 1 тисячі кілометрів. 

"Є така ракета AGM-158 JASSM – дуже хороша, далекобійна, до 900 км, важка бойова частина – до півтонни. Ми ж розуміємо, що штатні бойові системи – це "Сич", "Лють" - це 50-70 кг бойового навантаження, не більше. І пам’ятаємо, що стратегічний аеродром в "Енегельсі", де росіяни й досі дислокують Ту-95 МС, це всього навсього 600 км. Його направду можна перетворити на попіл. А якби ще спалили кілька машин, то це був би величезний крок вперед. Але є політичний момент. Поки що США не задекларували, що саме таку ракету передадуть. І поки що ми маємо дозвіл працювати углиб їхньої території виключно Системами Хаймерс штатними боєприпасами М-31А-1, або М-31А-2 на відстань 84 км. Але де є перший крок, там може бути і другий", - сказав він.

Відео дня

За словами Черника, передача нам перших F-16 у першу чергу допоможе по-справжньому змінити ситуацію в частині, що стосується коректованих авіаційних бомб. 

"Дуже дошкульна проблема. На добу їх скидають до 100 бомб важких калібрів ФАб-250, ФАБ-500, і найголовніше, УПАБ-1500 – півтори тони це дуже серйозно. Скидає їх в основному СУ-34 з відстані десь 40-70 км від тої точки, де бомба має вибухнути. І на жаль, саму бомбу ми збити не можемо, поки що таких технологій немає", - зауважив Черник.

Як він пояснив, ця бомба рухається дуже швидко, рухається по діагоналі, а літак має піднятися дуже високо – на 15 км. 

"А це фантастична ціль для ракети AIM-120 AMRAAM, котра у найкращій модифікації може завдавати ударів на 180 км. F -16 може брати на борт до 6 таких ракет. Якщо 3-4 ракети вилетіли у бік одного борта, він приречений. Нагадаю, ми Петріотами у лютому ц.р. збили більше ніж 10 літаків росіян. Якби за умовний місяць збити машин 15-20, вони точно припинять їх застосовувати. Тому що за рік до строю можуть ставити не більше ніж 6 одиниць. А робочих в них близько 80", - зазначив Черник.

Винищувачі для України

Як повідомляв УНІАН, Україна має отримати від Данії найближчим часом винищувачі F -16, заявив Зеленський. Копенгаген віддає Україні всі свої літаки.

Швидкого ефекту від винищувачі F-16, які мають надійти від партнерів, очікувати не варто, сказав речник Повітряних сил України Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

Аналітик Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке зазначив, що ЗСУ змінюють стратегію на фронті під майбутні F-16, концентруючись на знищенні російської ППО.

Вас також можуть зацікавити новини: