Україні потрібно якомога швидше підготувати пілотів на F-16 для боротьби з РФ / фото ua.depositphotos.com

Україна та її західні союзники ведуть дискусії щодо швидкості та масштабу підготовки пілотів винищувачів F-16. У Києві вимагають від партнерів розширити програму, проте союзники кажуть, що українські пілоти ще не готові масово літати на F-16, пише Politico.

За словами українських посадовців, Україна має 30 пілотів, які готові розпочати навчання на цих літаках, проте через недостатню кількість місць у навчальних центрах в США та Данії вони не можуть цього зробити. Чиновники наголосили, що їм терміново потрібно більше пілотів, які будуть готові керувати літаками, аби допомогти протистояти російським окупантам на полі бою. 

Проте американські посадовці наголосили, що літаки будуть прибувати траншами, а навчальний центр в Аризоні може одночасно готувати лише 12 пілотів. 

Відео дня

"Коли вони розгортають ці можливості, ви хочете, щоб вони могли ефективно їх використовувати. F-16 не принесе користі, якщо його знищать в перший же день", - пояснив анонімно один високопоставлений чиновник Міністерства оборони США.

Водночас представник Міноборони спростував заяву України про те, що 30 пілотів чекають на початок навчання. За його словами, українці, які перебувають у черзі, мають проблеми з англійською мовою та програмою польотів. 

"Кількість тренувань на F-16 досить мізерна", - зауважив чиновник.

Крім того, західні офіційні особи в Брюсселі повідомили, що Україні потрібні не лише пілоти, а й фахівці з технічного обслуговування та інфраструктури для їхньої підтримки. 

"Вам потрібні не лише пілоти. Технічне обслуговування також є ключовою частиною цього процесу і підготовка технічного персоналу", - зауважив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал К.К. Браун, кар'єрний пілот F-16.

F-16 для України - останні новини

Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що у 2024 році Україна зможе отримати 14 винищувачів F-16. За його словами, ЗСУ спочатку використовуватимуть літаки, аби відігнати авіацію супротивника і завдавати ударів по наземних цілях окупантів.

Також повідомлялось, що Румунія оплатить навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Міністерство оборони країни покриє витрати на навчання, харчування, транспорт, паливо, спеціальне обладнання та інші супутні товари і послуги.

Вас також можуть зацікавити новини: