
Курська операція ЗСУ перебуває під загрозою після того, як російські війська прорвали оборонну лінію України в районі російського міста Суджа. Якщо ситуація продовжить погіршуватися, протягом двох тижнів українським солдатам можуть наказати вийти з Курської області, повідомляє New York Post.
Зазначається, що російські війська могли скористатися паузою в наданні Україні американських розвідданих, щоб прорвати оборону ЗСУ. Росіяни стали частіше наносити удари безпілотниками і планувальними бомбами.
"Ми можемо підтвердити, що кількість атак збільшилася з використанням планерних бомб, "Шахедів" та інших безпілотників", - розповів журналістам заступник командира батальйону радіоелектронної боротьби 15 окремої бригади артилерійської розвідки Олександр Кабанов.
Інший український військовий поділився з журналістами, що росіяни на баггі могли прорватися через дві або три українські позиції на Курщині.
"За цими позиціями земля була порожньою, тому вони здійснили стрімкий рейд - прикритий артилерією і безпілотниками з тилу - і відрізали цю частину", - пояснив він.
У виданні додали, що цієї ж ночі РФ запустила 194 безпілотники, що є другим наймасовішим показником від початку повномасштабної війни.
За словами українських військових, які побажали залишитися анонімними, командування може достроково завершити Курську операцію і вивести війська з регіону вже за два тижні. Вони підкреслили, що це пов'язано із загрозою оточення ворогом.
Кабанов зазначив у розмові з журналістами, що Курська операція виявилася дуже ефективною. Він заявив, що її раптовість дозволила здійснити прорив і захопити значну територію за короткий час.
"Противник у відповідь перекинув значні сили і засоби і зміг уповільнити, а потім і зупинити просування Сил оборони України", - додав Кабанов.
Заступник командира батальйону вважає, що Курська операція відволікла російські сили і сповільнила їхнє просування в стратегічно важливих районах. Проте він визнав, що вона також відвернула критично важливі українські сили від цих боїв.
"Можливо, очікувався більший ефект... Але перемогою України став політичний і психологічний вплив Курської операції на Путіна. Захоплення Суджі - це досягнення, певна демонстрація сили і можливостей. Але чи досягло це чогось у довгостроковій перспективі? Як ми бачимо - ні", - зазначив Кабанов.
Інші українські військові розповіли журналістам, що вважають Курську операцію "політичним рішенням". За їхніми словами, ця операція призводить до великих втрат і не варта того, щоб продовжувати її.
"Порівняно з іншими районами і зіткненнями очевидно, що для Росії питання витіснення наших військ з Курської області має принципове значення, тому інтенсивність бойових дій і кількість задіяних сил і засобів є високими", - поділився Кабанов.
Американський військовий ветеран і стратег Пол Швеннесен, який раніше брав участь у боях у Курській області у складі українських військ, заявив у розмові з журналістами, що відступ з території РФ буде для України "в основному моральною поразкою".
"Позиція для переговорів фактично спірна, оскільки мирне врегулювання в будь-якому разі вкрай малоймовірне", - пояснив він.
Ситуація в Курській області - що відомо
Раніше видання Politico писало, що українські війська можуть відступити з Курської області, щоб уникнути оточення. Зазначається, що українські солдати ризикують опинитися в оточенні ворога, якщо командири приймуть рішення занадто пізно.
Крім того, ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман розповідав, як ЗСУ вдається стримувати 80-тисячне елітне військо РФ на Курщині. На його думку, заклики "давай виводити ЗСУ з Курщини!" - це вороже ІПСО, бо росіянам треба повернути Курську область.