В українських військових з'являються нові обладнання, щоб обхитрити ворога / колаж УНІАН / фото РБК-Україна, depositphotos.com

Найбільша проблема для українських військових на фронті - це вміння ворога швидко та системно виправляти свої помилки та вчитися на них, повідомив боєць спецпідрозділу ГУР "Кабул-9" в інтерв'ю РБК-Україна

"Наприклад, ті ж самі комплекси РЕБ, які вони встановлюють на автомобілі. Якщо раніше було легше їх вразити, то зараз вже не так. Вони змінюють час пересування, тобто 70-80% всього пересування по передовій відбувається в темний час доби. Ворог розуміє небезпеку від FPV", - розповів військовий.

Він також зазначив, що для цього в українських військових зараз з'являються нічні камери, і є багато вже навіть нічних уражень, коли ворог не має вже можливості втекти. За його словами, росіянам все одно потрібно робити логістичні речі і вони змушені ризикувати. 

Відео дня

Крім того, розвідник розповів, що через збільшення кількості дронів на фронті, все частіше застосовуються портативні комплекси РЕБ. Якщо раніше було досить незвично бачити на автомобілях РЕБ, зараз це вже на передовій необхідність номер один. За словами розвідника, на автомобіль можна встановити навіть кілька таких комплексів, вони постійно еволюціонують та стають новітнішими, головне, яка сторона зробить це швидше. 

У таких шалених перегонах українські війські використовують дрони-камікадзе, завдають влучних ударів по ворогу та збільшують дальність польоту безпілотників для ураження цілі. 

"Ми більше використовуємо дрони-камікадзе. До прикладу, у нас є зафіксований результат – ураження на 24 кілометри від нас. Це місце, де ворог навіть приблизно не може уявити, що туди може прилетіти дрон. Це досить серйозна небезпека вже для них", - поділився військовий.

Він також пояснив, що такі вдалі "польоти" нищать логістичні ланцюги росіян і в низ'являються додаткові проблеми. Це додаткова евакуація чи потреба заміни транспорту, який є уражений.

"Це досить серйозні незручності. І коли ця системність все більше і більше порушується – це великий дискомфорт для ворога. Тобто ворожий піхотинець, який мав банально тримати спостережний пост, він не знає, чи його сьогодні поміняють, чи йому привезуть сьогодні їсти, чи привезуть сьогодні боєприпаси", - навів приклад розвідник.

Дрони на війні - що цікаво прочитати

Як писав УНІАН, Командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський розповів, що в українському війську вже існують наземні дрони, які виконують задачі на фронті. За його словами, такі комплекси виконують задачі з вогневого ураження окупантів, а також мінування та розмінування територій. Крім того, вони задіяні у логістичних операціях та евакуації.  

Він також повідомив, що ЗСУ з початку року отримали від держави у шість разів більше дронів, ніж за весь минулий. Зараз в Україні є багато виробників дронів, але не всі вони готові до масштабного виробництва. 

Вас також можуть зацікавити  новини: