Росія застосовує проти України ракети Х-101 / фото з соцмереж

Є підстави вважати, що Росія змогла наростити виробництво певної маси крилатих ракет повітряного базування у спрощеному варіанті.

"Була інформація, що на лініях виробництва крилаті ракети повітряного базування Х-101 і Х-555, що запускаються з літаків Ту-95МС, ці ракети намагалися дещо спростити і зробити варіант на кшталт ракети Х-50. Це дуже цікава ракета - радянський спрощений варіант Х-555, розроблений для холодної війни. Він був призначений для завдання ядерного заряду. У нього була низька точність і досить примітивні технічні характеристики", - розповів офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров, передає "Обозреватель".

Крім того, як зазначив експерт, запаси засобів ураження росіяни готували до травня майже два місяці, і до цього у них залишався певний запас, у тому числі крилатих ракет.

Відео дня

Також Росія налагодила співпрацю з Іраном, передаючи йому більш сучасні технології за дрони-камікадзе, зазначив офіцер:

"РФ постачає туди свої винищувачі Су-35, а отримує боєприпаси. Вже відомо, що Іран постачає Росію протитанковими елементами, а також певними типами снарядів і боєприпасів".

Все це дало Росії можливість накопичити засоби для масованих ударів, які останнім часом почастішали, вважає експерт.

Коли у Росії закінчаться ракети - що важливо знати

Нагадаємо, днями військовий експерт Олег Жданов визнав, що прогнози в кінці минулого року про те, що у Росії ось-ось закінчаться ракети, грунтувалися на недостовірній інформації і в підсумку виявилися помилковими.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що ракети у РФ не закінчаться ніколи, враховуючи те, що вони їх виробляють. За його слвоами, на сьогодні Росія може виробляти ракети Х-101/555, "Калібр", "Іскандер", Х-59, Х-31, Х-38, "Кинджал" і т.д. Разом з тим, у РФ вже на порядок менше ракет, ніж станом на 23 лютого 2022 року, і відновити цей потенціал росіяни не зможуть.