Хто може отримати бронь від мобілізації - список / колаж УНІАН, фото УНІАН

Воєнний стан в Україні продовжено до 14 лютого 2024 року, а значить, триває і мобілізація. Однак піти служити можуть не всі громадяни - деякі вільні розраховувати на бронь від мобілізації. УНІАН з'ясував, хто може її отримати.

Кому доступна бронь від мобілізації - список

Відомо, що бронь від мобілізації Україна пропонує далеко не всім громадянам країни, а тільки тим, хто потрапив в певні списки і категорії. Відстрочку від служби вийде оформити, якщо ви:

  • співробітник органів державної влади, місцевого самоврядування або інших державних органів;
  • працівник підприємства, установи або організації, у яких є мобілізаційне замовлення;
  • виробляєте товари, виконуєте роботи або надаєте послуги, необхідні для потреб ЗСУ або інших військових формувань;
  • займаєте посаду на підприємстві, в установі або організації, діяльність яких критично важлива для забезпечення життєдіяльності країни, міста або населення України.

Необхідно розуміти, як виглядає бронь від мобілізації в Україні і чому вона не може бути отримана автоматично. Тобто, якщо ви проходите по одному з пунктів списку, написаного вище, це не означає, що можете спокійно спати ночами і не йти на фронт - цим питанням повинна зайнятися компанія, в якій ви працюєте.

Відео дня

Як отримати бронь від мобілізації - інструкція

Керівництво складе перелік військовозобов'язаних співробітників і передасть його у відповідному напрямку:

  • Орган державної влади - на погодження Генеральному штабу Збройних Сил.
  • Органи місцевого самоврядування - до відповідних місцевих органів виконавчої влади.
  • Підприємства, установи та організації, яким встановили мобілізаційні завдання - до органу державної влади або іншого органу, який встановив мобілізаційне завдання (замовлення). 
  • Підприємства та установи, що займаються виготовленням товарів на потреби ЗСУ - до центральних органів виконавчої влади.
  • Критично важливі підприємства та організації - до центрального органу виконавчої влади.

Варто усвідомлювати, що перед тим як отримати бронь від мобілізації, керівництво компанії має надати актуальні облікові дані військовозобов'язаних чоловіків, які розраховують на відстрочку від служби.

ВАЖЛИВО: можливість броні не означає Її гарантію - кожен випадок і кожна заявка розглядається окремо, тому цілком ймовірно, що в відстрочці можуть і відмовити.

Вас також можуть зацікавити новини: