Олександр Коваленко пояснив, чому російський флот втік саме в Азовське море / колаж УНІАН, фото REUTERS

Командування Чорноморського флоту РФ намагається захистити свої кораблі від українських надводних дронів, заховавши їх в Азовському морі. Військовий оглядач Олександр Коваленко вважає, що і на це можна знайти свою протидію.

"Щоб потрапити в Азовське море, наприклад, морськими дронами – треба пройти Керченський міст. Цей міст зараз заблокований понтонними загородженнями, баржами. Він постійно контролюється. Тобто, це складна задача. Вони вважають, що в Азовському морі вони в більшій безпеці, ніж у Новоросійську. І поки що це так. Однак, навіть для такого питання можна знайти відповідний метод, які дістати їх в Азовському морі", – заявив Коваленко в ефірі телемарафону.

Він також відповів на запитання, коли Україна зможе повністю демілітаризувати окупований Крим. За його словами, вирішення цього питання потребує великого проміжку часу. 

Відео дня

"Оскільки за час окупації, півострів перетворився у велику мілітарну базу, об'єктів, які там потрібно знищувати – велика кількість. До того ж по кожному об'єкту потрібно використовувати різну номенклатуру засобів ураження. По одних об'єктах доцільніше було б використовувати касетній бойові частини, по других унітарні, бетонобійного типу. Десь навіть об'ємно-детонуюча бойова частина. Тобто різна номенклатура, різні об'єкти, різні призначення – роботи ще дуже багато", – додав Коваленко.

Росія намагається заховати свій Чорноморський флот

Напередодні у Військово-Морських силах ЗС України повідомили, що Росія перекинула кораблі Чорноморського флоту в Азовське море, аби убезпечити їх від ударів українськими надводними дронами. 

За словами речника ВМС Дмитра Плетенчука, кораблі Чорноморського флоту РФ, які перейшли з Новоросійська до повністю підконтрольного росіянам Азовського моря, перебувають там на навчаннях та ховаються за цивільними суднами.

Він також додав, що наразі існує версія, що Росія планує перекинути свій Чорноморський флот до Каспійського моря. Однак, на думку Плетенчука, для Росії це "не варіант", оскільки вони не готові "поступитися своїми імперськими амбіціями".

Вас також можуть зацікавити новини: