Першими російське вторгнення зустріли тероборонівці / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Новий наступ Росії через північно-східний кордон України очікувався місяцями, але він все одно здивував українських солдатів, дислокованих на Харківщині. Про це пише The Washington Post у репортажній статті із зони боїв.

Як розповіли бійці 125-тої бригади територіальної оборони, які прикривали кордон з РФ у Харківській області, вони щоденно стежили з безпілотників, як росіяни концентрують сили. Але вранці 10 травня бригада втратила всю відеотрансляцію з дронів через російське радіоелектронне глушіння.

Також росіянам вдалося заглушити пристрої супутникового інтернету Starlink — вперше за весь час повномасштабної війни. 

Відео дня

"У певний момент ми залишилися повністю сліпими. Це була найбільша проблема, ми не бачили, як вони рухалися, ми працювали тільки через радіо або через телефони, де вони все ще працювали", — сказав командир підрозділу безпілотників 125-ї бригади із позивним "Артист".

Слабкі сторони України

Однак російський РЕБ був не єдиною проблемою, яка завадила зупинити росіян на лінії кордону. Автори публікації зокрема називають тривалі затримки із поставками західної зброї, через що підрозділи біля кордону відчували дефіцит снарядів і не могли адекватно вести вогонь по росіянах.

Свою роль зіграли брак людей у війську через буксуючу мобілізацію та відсутність повноцінних укріплень у безпосередній близькості до кордону. Як розповіли журналістам самі військові, росіяни постійними обстрілами старанно заважали будувати укріплення, а через брак снарядів ЗСУ не могли вести контрбатарейну боротьбу і таким чином прикривати будівельні роботи.

Росіяни виправили свої помилки

Але перемоги Росії на полі бою в останні дні були не лише результатом недоліків України, зазначає The Washington Post. Українські військові неохоче визнають, що росіяни стали розумнішими у своїх діях і адаптувалися до реалій війни, якщо порівнювати з першими місяцями вторгнення. 

Командувач бригади Нацгвардії "Хартія" полковник Ігор Оболенський розповів, що російські війська штурмують українські позиції на Харківщині за тактикою, подібною до бахмутської. Але окупанти вдосконалили її.

Тепер росіяни атакують вдвічі більшими піхотними групами – по 15 бійців в кожній. "Раніше вони ходили і розтягувалися по три людини і робили невеликі напади. Зараз вони роблять великі успіхи. По двадцять чоловік намагаються вбігти, пробують кидати гранати", – розповів полковник.

Крім того, великою перевагою росіян стали плануючі авіабомби. Як розповів командир розвідувального підрозділу "Хартії" із позивним "Навігатор", росіяни скидають по бомбі кожні 15-20 хвилин і, на відміну від ракет, бомби не можуть бути перехоплені ППО. 

Часті авіаудари означають, що українські сили повинні постійно змінювати свої позиції щонайменше на 300 метрів, іноді кілька разів на день. Щойно росіяни помічають позиції українців, туди обов’язково починають летіти бомби. А перед ударом у небі ще й з’являється російський безпілотник із засобами радіоелектронної боротьби, який порушує зв'язок українців.

Російський наступ на Харківщині: останні новини

Як писав УНІАН, на думку аналітиків, Росія розглядає наступ на Харківщині як обмежене вторгнення в "буферну зону", а не як спробу відразу зайняти весь Харків. Разом з тим дії агресора можуть бути "першою фазою більш масштабного довгострокового плану".

За словами українських бійців, які зараз стримують наступ окупантів на Харківщині, росіяни не мають шансів захопити Харків, однак найближчі місяці будуть досить складними. Це пов’язано із темпами надходження обіцяної зброї від США.

Вас також можуть зацікавити новини: