Нібито Україна і Росія збиралися направити делегації в Доху цього місяця / колаж УНІАН, скріншот, фото УНІАН

Операція ЗСУ в Курській області зводить нанівець секретні зусилля з часткового припинення вогню з Росією, пише The Washington Post з посиланням на дипломатів і офіційних осіб.

За їхніми словами, країни мали провести непрямі переговори в Катарі щодо угоди про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі з обох сторін.

Зазначається, що Україна і Росія збиралися направити делегації в Доху цього місяця для відповідних переговорів. Зазначається, що можлива угода була б рівносильною частковому припиненню вогню і запропонувала б відстрочку для обох країн.

Відео дня

Дипломат, знайомий із ситуацією, повідомив, що Катар обговорює з Києвом і Москвою питання про мораторій на енергетичні удари протягом останніх двох місяців. За його інформацією, обидві сторони домовилися про проведення саміту в Досі, і залишилося опрацювати лише незначні деталі.

"Але непрямі переговори, в яких катарці виступали як посередники і зустрічалися окремо з українською та російською делегаціями, були зірвані несподіваним вторгненням України в західну Курську область Росії минулого тижня, за словами чиновників. Про можливу угоду і запланований саміт раніше не повідомлялося", - пише WP.

За словами дипломата, російські офіційні особи відклали зустріч з офіційними особами Катару після вторгнення України на захід Росії. Московська делегація охарактеризувала це як "ескалацію", сказав дипломат, додавши, що Київ не попереджав Доху про свій транскордонний наступ.

Росія "не скасувала переговори, вони сказали: дайте нам час", - додав дипломат. За його словами, хоча Україна в будь-якому разі хотіла відправити свою делегацію в Доху, Катар відмовився, оскільки не вважав односторонню зустріч вигідною.

У відповідь на запитання The Washington Post в Офісі президента України повідомили, що саміт у Досі перенесено "через ситуацію на Близькому Сході", але він пройде у форматі відеоконференції 22 серпня, після чого Київ консультуватиметься зі своїми партнерами з приводу реалізації того, що обговорювалося. Кремль не відповів на запити про коментарі. Білий дім відмовився коментувати цю історію.

За словами чиновників, деякі учасники переговорів сподівалися, що вони зможуть привести до більш всеосяжної угоди про припинення війни.

"Готовність брати участь у переговорах сигналізувала про деяке зрушення для обох країн, принаймні щодо обмеженого припинення вогню... Українські та російські офіційні особи не зустрічалися для переговорів віч-на-віч з перших місяців війни, коли делегації обох сторін зібралися для секретних переговорів у Стамбулі. Ці переговори в кінцевому підсумку провалилися. Пізніше обидві сторони домовилися про зернову угоду, внаслідок якої Росія тимчасово зняла військово-морську блокаду, що дозволило Україні переправляти зерно через Чорне море. Це теж звалилося кілька місяців потому, коли Росія вийшла з угоди. Інші спроби створити гуманітарні коридори здебільшого провалилися", - йдеться в публікації.

Поінформований про переговори дипломат заявив, що Київ і Москва дали зрозуміти про свою готовність прийняти угоду напередодні саміту в Досі, але у високопоставлених чиновників у Києві були змішані очікування щодо успіху переговорів. Деякі оцінювали шанси у 20%, а інші очікували ще гірших перспектив, навіть якби штурму Курської області не сталося.

"Хоча Київ, можливо, і покращив свою майбутню переговорну позицію завдяки захопленню земель, вірогідність неминучих мирних переговорів, схоже, зменшилася. Цього тижня Путін публічно пообіцяв не пом'якшувати свою позицію на переговорах через напад на російську територію", - додали у WP.

Операція ЗСУ в Росії - актуальне

Нагадаємо, вранці 17 серпня, в Генеральному штабі ЗСУ заявили про нове просування вперед у Курській області Росії та нових полонених.

В Інституті вивчення війни повідомили, що ЗСУ за останні дні взяли під контроль ще низку населених пунктів у Курській області. Зазначалося, що минулої доби, 16 серпня, Сили оборони просунулися на південний схід від міста Суджа. Також геолокаційні знімки вказують на активність наших військових у межах селища Борки на південний схід від міста.

Вас також можуть зацікавити новини: