Храпчинський пояснив, як перекидання літаків РФ до Сибіру вплине на обстріли / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Російські окупанти відтягнули свої бомбардувальники на авіабазу "Бєлая". Чим більше ЗСУ відсувають базування російської авіації, тим складнішою і дорожчою стає логістика для ворога, заявив заступник гендиректора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби, колишній офіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський.

"Дії з боку України призвели до того, що зараз активним стає питання щодо передислокації літаків  стратегічної авіації безпосередньо з "Оленьї" вже до авіабази "Бєлая" (біля Байкалу, – УНІАН). Тобто, це близько 4 тис. кілометрів", – сказав він в етері Radio NV.

За його словами, це вказує на те, що Росія оцінює ризики та розуміє, що здатність України залітати на відстань за 3 тис. кілометрів вже є підтвердженою. 

Відео дня

"Очікуємо далі більше бавовни, є важливі міста, по яких треба бити, насправді. І не тільки глибоко по території Російської Федерації. Є й місця на тимчасово окупованій території України. Знов таки, треба казати про знищення сил ППО ворога. Є у нас дуже якісне відпрацювання надводними мобільними платформами Magura – знищення російських літаків, а до цього були гелікоптери", – зазначив Храпчинський.

Він підкреслив, що наразі можна казати про входження у нову еру асиметричної війни, яка передбачає більше роботизованої техніки й більше засобів ураження, які не передбачають складних технологій. Експерт додав, що українські дрони, які можуть летіти на 2,5 тис. кілометрів, значно дешевші за американські ракети Tomahawk.

Експерт також зауважив, що дуже важливо "зламати" авіаційну логістичну систему окупантів. Він пояснив, що коли стратегічна авіація РФ злітала з аеродрому "Енгельс" у Саратовській області РФ, то для неї передбачався політ на 2 години – літаки злітали, долітали до зони пусків на Каспії, де запускали ракети та поверталися на "Енгельс".

Після того, як ЗСУ почали завдавати ударів по "Енгельсу", літаки перемістили до авіабази "Оленья" (Мурманська область РФ), а це – ще плюс 2 тис. кілометрів. Це означає, що збільшилась кількість ресурсів, які витрачалися росіянами на літаках для того, щоб здійснити масований обстріл України.

"Якщо ми кажемо за 4 тис. кілометрів, то згідно технічних характеристик літаків, це дозволить їм долетіти до пускових рубежів, зробити пуски, але повернутися на "Оленью" чи "Бєлую" вони не зможуть. Доведеться сідати на "Енгельсі", або робити дозаправку. Це витрати ресурсу…", – підкреслив Храпчинський.

Таким чином, за його словами, відсунувши далі базування ворожої авіації, ЗСУ розривають логістичну складову. Це, своєю чергою, впливає на спроможності літака виконувати бойові задачі.

Також треба розуміти, що за таких умов над російської глибинкою літатимуть бомбардувальники Ту-95МС, які інколи по дорозі втрачають ракети. Тобто, наслідки можуть бути колосальними для всієї території РФ.

"Але нас це не повинно турбувати… Наша головна задача – розірвати логістику, прибрати літаки тактичної авіації з відстані близько 1 тис. кілометрів від кордонів України. Тому що все це приведе до унеможливлення виконання класичних бойових елементів, де літак, завантажений повністю, не може виконувати бойові задачі", – наголошує фахівець.

РФ перекидає літаки до Сибіру

Напередодні OSINT-дослідник MT Anderson із посиланням на дані з супутникових знімків повідомив, що російські окупаційні війська стягують бойові літаки Ту-95МС до Сибіру. Їх переправляють на авіабазу "Бєлая". 

За його словами, на знімках можна побачити видно 9 бомбардувальників Ту-95. Також на базі були й інші бойові літаки РФ – зокрема, МіГ-31 та Ту-22.

Вас також можуть зацікавити новини: