Чимало киян жило на станціях метро на початку повномасштабної війни / REUTERS

У Києві через відновлення повноцінної роботи метрополітену діють певні обмеження на перебування там людей, які, зокрема, раніше постійно там проживали через бойові дії.

Про це в коментарі LB.ua розповіла заступниця керівника КП "Київський метрополітен" Наталка Макогон.

Вона уточнила, що вночі, коли потяги не курсують, люди можуть розміщуватися в центрі платформи. Вдень постійно перебувати там небезпечно через увімкнене електропостачання високої напруги. Тому на кожній станції виокремили місця для перебування людей.

Відео дня

"Але метро - це транспорт, а не житло. На станціях немає можливості, наприклад, повноцінно помитися, поїсти гарячого тощо. Ми не займаємося переселенням. Для цього є соціальні служби міста, які надають людям інформацію про можливість оформитися як ВПО, отримати виплати та інформацію про тимчасове житло. Те, як довго люди зможуть далі перебувати на станціях, залежить не від метрополітену, а від розпоряджень військової адміністрації міста", - уточнила вона.

У КМДА журналістам повідомили, що територіальні центри обслуговування громадян послуг з тимчасового розміщення не надають. Людям, які нині живуть у метро й через війну потребують нового житла, радять звертатися до районних адміністрацій. У такому випадку там можуть запропонувати розміщення в обʼєктах соціальної інфраструктури, школах, садочках тощо. За словами представника КМДА, жодне місто України не має достатньо житлового фонду, аби перекрити потребу. 

Нагадаємо, нещодавно в столиці відновили повноцінний рух "червоної" гілки метро, тепер підземка працює в штатному режимі, за виключенням кількох закритих станцій.